UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У тварин виявили ділянки ДНК, які дозволяють відрощувати втрачені кінцівки

Такі здібності до регенерації зв'язали з "налаштуванням" певних генів за допомогою сусідніх регулюючих фрагментів ДНК

Про це розповідається в статті, опублікованій в журналі Science, передає Depo.ua.

Як працює здатність відрощувати кінцівки Передбачається, що ці здібності контролюються регулюванням відповідних генів. Такі регуляторні елементи – ділянки ДНК, розташовані по сусідству з самими генам – їх називають "підсилювачами регенеративної відповіді" (RRE, Regeneration-Responsive Enhancers).

Пошуки RRE провела група Алехандро Санчеса Альварадо (Alejandro Sánchez Alvarado) з Інституту медичних досліджень імені Стоуерса в Канзасі. Для цього вчені розглянули геноми двох видів риб, даніо-реріо (Danio rerio) і нотобранха Фурцера (Nothobranchius furzeri), які здатні відрощувати втрачені хвостові плавники.

Небезпечна антібіотіка – вчені Автори відзначають, що цих риб розділяє близько 230 мільйонів років роздільної еволюції. Мабуть, в силу цього гени, які активувалися у них після ампутації, практично не збігалися. Однак ті рідкісні ділянки, які виявилися загальними, працювали не тільки у риб, але і у каїрських мишей (Acomys cahirinus) – після видалення частини вуха.

Ці гризуни відомі досить високими для ссавців здібностями до регенерації. А ось у звичайній будинкової миші (Mus musculus), яка такими здібностями не відрізняється, нічого подібного виявлено не було. Який саме ген відповідає за регенерацію Найважливішим із генів, які проявляли активність при регенерації і у риб, і у мишей, виявився ген INHBA, що кодує регуляторний білок інгібін бета А.

Своєю чергою, активність INHBA контролювалася розташованою по сусідству некодованою послідовністю – RRE. У риб ці послідовності були практично однакові, але у людей виглядають зовсім інакше. Додаткові експерименти підтвердили їх роль. Видалення у риб RRE або заміна на людські порушувала їх здатності до відрощування ампутованих плавників.

Нагадаємо, 20 серпня стало відомо, що у США вперше очистили організм від вірусу герпесу на 90%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme