UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кіберполіції порадили, як захистити банківську картку від крадіжки

З початком сезону відпусток значно збільшилася кількість звернень громадян щодо знятих з їхніх банківських рахунків коштів
 

У Кіберполіції порадили, як захистити ба…

Про це повідомили у кіберполіції, передає Depo.ua.

Власникам банківських карток дали кілька порад про захист заощаджень і розповіли найпопулярніші схеми викрадення коштів з карток.

"У більшості випадів такі дії зловмисники вчиняли шляхом перевипуску абонентського номера, підв’язаного до банківської картки користувача", — повідомили в поліції.

Перша схема, коли абоненту телефонують нібито з таксі чи організацій та схиляють його перетелефонувати. Далі зловмисники замовляють у оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи номери телефону, з яких дзвонила жертва. Іноді зловмисники навіть перераховують невеликі гроші на рахунок жертви, аби дізнатися дату останнього поповнення рахунку.

Отримавши контроль над карткою, зловмисники міняють пароль інтернет-банкінгу і можуть вільно користуватися коштами на картці.

Найкраще від такої схеми злочину захищені контрактні абоненти мобільного зв’язку, яким для перевипуску картки потрібно сходити у банк та показати свій паспорт.

Друга схема, коли крадії використовують спеціальні скімінгові пристрої, які встановлюють у банкомати. За кілька секунд зловмисники встановлюють мінікамеру та вставляють у карткоприймач пристрій для зчитування інформації з картки. Пристрої не помітні ззовні, розпізнати їх можуть лише банківські спеціалісти.

З моменту викрадення інформації з картки до зняття готівки може минути кілька тижнів. 

В кіберполіції радять періодично міняти PIN-код на своїй банківській карті, в тому числі після повернення з-за кордону.

Щоб захистити картку, у кіберполіції радять користуватись окремим номером для зв’язку його з карткою (фінансовий номер), не передавайте його іншим людям.

Користуйтесь тільки офіційними додатками мобільного банкінгу, щоб не завантажити собі схожий на справжній фішинговий додаток шахраїв.

Більшість операторів мобільного зв’язку може підключити додатковий пароль для операцій з SIM-карткою. З ним шахраям набагато складніше перевипустити вашу картку.

Не давайте картку стороннім для розрахунків.

Користуйтесь перевіреними сайтами для оплати товарів та послуг.

Для розрахунків в інтернеті користуйтесь сайтами з захищеним протоколом (https://).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme