Тут вам не Велика вітчизняна війна: Глосарій РНБО в листівках

Рада національної безпеки і оборони розробила глосарій, як правильно називати тимчасово окупований Крим, ОРДЛО, війну на Донбасі тощо. Всього він містить 63 пункти, це слова і словосполучення, які описують загальну термінологію, тимчасово окупований Крим, АТО, ООС, ОРДЛО, термінологію, пов’язану з пропагандою та політикою історичної пам’яті, а також термінологію щодо іноземних країн

Валя Котик

Наприклад, коректно казати не Прибалтика, а Країни Балтії, не Республіка Абхазія, а окупована Росією грузинська територія, не Велика Відчизняна, а Друга світова війна. Такий глосарій - цілком правильна і логічна ініціатива, якій не вистачає хіба що пояснення, чому треба казати і писати саме так, а не інакше. Наприклад, чому не Білорусія, а Білорусь.

Бо можливо комусь і так зрозуміло, чому немає ніякої "влади Криму" чи "громадян ДНР", але хтось досі плутається у визначеннях. Це підтверджує і створення даного глосарію, на восьмому році війни та суспільний інтерес, який він викликав. До речі, на проросійських майданчиках вже горить і палає через "методичку Банкової".

Для зручності користування, щоби можна було ділитися з друзями і зберігати собі, Depo.ua зробив цей глосарій в картинках. Примітно, що в РНБО розробили для кожного випадку по два варіанти, один з яких більш розмовний. 

Читайте також наш гумористичний словничок кримського бандерівця, з якого ви дізнаєтеся, що таке земля обєтоватная, бахчісараїль, задній прохід Росії, а також хто такі кубаноїди, хобопоци і Моль.

Метою створення глосарію, як зазначили в РНБО, є протидія маніпуляціям суспільною думкою з боку російських спецслужб, які " інфільтрують в український і світовий інформаційний простір назви, терміни та словосполучення, за допомогою яких намагаються легітимізувати псевдодержавні утворення на Сході України, спробу анексії Криму, просувати російські пропагандистські стратегії".

Глосарій рекомендовано для використання органами державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичними представництвами України, засобами масової інформації, організаціями громадського сектору.

























Читайте також: Не називати Донбас "Донбасом": Чому Україна має відмовитись від нав'язаної Кремлем назви

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя