ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Телескоп TESS відкрив свої перші екзопланети

Космічний телескоп NASA TESS виявив дві екзопланети приблизно за дві доби

Depo.Життя
21 вересня 2018 22:49
ФОТО: depo.ua

Більш того, супутник, запущений в квітні, вже визначив щонайменше 73 зірки, навколо яких можуть обертатися екзопланети, передає Depo.ua з посиланням на New York Times.

Перша виявлена ​​телескопом екзопланета π Men c є в системі яскравої зірки Пі Столової Гори (π Mensae), яка належить до класу жовтих карликів і розташована на відстані близько 60 світлових років від Землі. Оцінка маси для π Men c становить близько 4,9 маси Землі. Раніше вже було відомо, що навколо зірки, з періодом в 5,7 років звертається газовий гігант π Men b з масою близько 10 мас Юпітера.

Ця планета офіційно стане першим відкриттям TESS, зробленим під час дворічної місії з пошуку потенційно населених планет. Незабаром після цього відкриття TESS виявив другу за два дні планету, гідну уваги вчених.

"Друга планета-кандидат виявлена! Трохи більше, ніж Земля, ця планета обертається навколо LHS 3844, карликової зірки класу М в 49 світлових роках звідси, кожні 11 годин", - наголошується в повідомленні NASA в Twitter. Знахідка охарактеризована як "гаряча Земля".

"Відкриття планети земного типу навколо прилеглого до нас карлика під час першого сектора спостереження TESS передбачає, що в перспективі на нас чекають яскраві відкриття. Варто пам'ятати, що 90 відсотків неба ще не були оглянуті ні TESS, ні Kepler", - відзначили дослідники місії TESS.

Космічний телескоп TESS називають заміною телескопа Kepler, який майже повністю виробив свій ресурс. TESS був запущений в космос в квітні 2018 року і призначений для пошуку екзопланет методом транзитної фотометрії, він відстежує зміну блиску зірки під час проходження планети по її диску.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя