Страшний, брудний і хворий: Мати Клиха розповіла про 3-денне побачення із сином

Український політв'язень Кремля Станіслав Клих виглядає трохи краще, але постійно скаржиться на біль у серці, нирках і ногах

Про це повідомила його мати Тамара Клих, яка мала триденне побачення з сином у російській в'язниці, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Мати політв'язня повернулася з Росії вранці 27 вересня.

"Страшно тяжка дорога була, якби не консули наші, то не знаю, як би добратися і оце все. Допомогло дуже консульство. Троє суток бачилися у тюрмі. Так з виду Стас краще виглядає, як минулого року був, – я востаннє його минулого року бачила. Зараз виглядає трохи краще. Але скаржиться, що страшно болить серце, весь час на ліках, болять нирки і ноги", - сказала мати ув'язненого.

За її словами, на погіршення самопочуття її сина могли вплинути також і ліки, які йому кололи в лікарні.

"Коли його забрали у Магнітогорськ у лікарню, то там же колють і не кажуть, що вони колють. Там якісь порошки і уколи давали. І в їжу щось підсипають, Стас каже, що відчувається це. То він відмовляється і більше з магазина харчується. Але ж там кожен раз треба писати заяву. І там через 3-4 години прийдуть, а можуть і не прийти, і мусиш їсти ту бурду. Каже, дають таку їжу, що жах один", - розповіла Тамара Клих.

За її словами, умови у в'язниці жахливі.

"Холод, все брудне, навіть білизну попрати не можна, бо вода – лід. Сам страшний, брудний. Звичайно, там, де нас приймали, то і ремонт був, і вода бігла в туалеті. То Стас сказав, що в рай попав, бо і мама поруч, і постіль геть інша. Я трохи кип'ятильником нагріла води, то хоч трохи ту робу попрала. Бо не дають ні спортивного (одягу передати – ред.), нічого, шкарпетки лиш взяли, дві майки. Ще термобілизну дозволили", - сказала Тамара Клих.

Вона відзначила, що син з моменту, як тільки його привезли у в'язницю у Верхньоуральську, сидить в одиночці.

Попри побачення з сином, Тамара Клих дуже засмутилася, бо у в'язниці відмовилися взяти передачу, яку вона привезла.

"Дуже засмучена, там (під час побачення – ред.) годувала я його, а от передачу не взяли. У Магнітогорську живе двоюрідний брат Стаса, моєї сестри син. Він передавав Стасу передачу. Я просила, щоб багато не брав, бо я ж їду. То їм побачення не дали, але передачу від брата взяли. А потім мені відмовили, бо "була вже передача". Я їм кажу, що дозволено ж 20 кг, він же точно стільки не передавав. А вони кажуть, хай навіть кілограм, то вже рахується передача, і нічого не взяли. Засмутилася", - сказала мати політв'язня.

Частину своєї передачі вона вислала сину посилкою з Магнітогорська, бо, за її словами, з України посилки у в'язниці не беруть.

"Стас дуже вдячний усім, що згадують, сумує страшно за домом. Просить, щоб писали йому листи. Його адреса: 457670 Россия, Челябинская область, г. Верхнеуральск, ул. Северная, 1 ФКУ - тюрьма, Клых Станислав Романович, 1974 г.р. Писати треба російською, бо інакше листи не доходять", - сказала мати в'язня.

Вона додала, що Стас у своє звільнення не вірить.

"Тому у мене прохання до вас. Напишіть, хай люди пишуть листи. Не тільки Стасу, всім нашим політв'язням, бо то для них розрада і підтримка", - підсумувала мати в'язня Кремля.

Нагадаємо, український політв'язень Станіслав Клих не отримує листів від матері.

Нагадаємо, омбудсвумен Людмила Денісова надіслала листи голові Ради при президентові Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлу Федотову, де просить поінформувати про стан здоров'я українських політв'язнів.

Наприкінці червня уповноважена Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що українського політв'язня Станіслава Клиха в РФ етапували з колонії до психіатричної лікарні.

4 липня український в'язень Кремля Станіслав Клих знайшовся в Обласній психіатричній тюремній лікарні в Магнітогорську.

Згодом українського в'язня Кремля Станіслава Клиха повторно перемістили до Обласної психіатричної тюремної лікарні в Магнітогорськ.

Довідка: Громадянин України Станіслав Клих був затриманий на території Росії 2014 року за звинуваченням в участі в бойових діях проти федеральних сил під час першої чеченської війни взимку 1994–1995 років, а також у вбивстві російських солдатів. У травні 2016 року його засудили до 20 років позбавлення волі. Сам Клих провину заперечує, а його родина та друзі наполягають, що засуджений ніколи не був в Чечні. Правозахисний центр "Меморіал" визнав Станіслава Клиха політв'язнем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна