Спінальна м'язова атрофія: Скільки дітей хворіють в Україні і яка вартість лікування

Нині в Україні від такого важкого орфанного захворювання як спінальна м'язова атрофія (СМА) страждають 267 дітей

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Є таке захворювання, як спінальна м'язова атрофія. Це достатньо важке захворювання, на яке страждають в основному діти. Це коли відбувається повна атрофія м'язів, і, в кінцевому випадку, дитина помирає. Це захворювання достатньо важко лікується", – розповів він.

За словами Степанова, нині в Україні через це важке орфанне захворювання страждають 267 дітей.

"Я вважаю, що обов'язок держави – піклуватися про всіх цих дітей, незалежно від того, скільки коштує це лікування. Якщо таке лікування існує у світі, ми повинні лікувати наших дітей", – додав міністр.

Він зазначив, що лікування однієї дитини з таким захворюванням на рік коштує близько 12,3 млн грн.

"Це – курс терапії, що необхідний для лікування такого захворювання. Тобто, загальна сума коштів, яку треба передбачати, – понад 3 млрд грн. 

Нагадаємо, минулого року стало відомо, що в Україні з'явиться реєстр людей із рідкісними хворобами.

Довідка: Орфанні хвороби – вроджені або набуті захворювання, які трапляються вкрай рідко – рідше ніж один випадок на 2000 населення країни. 80% цих захворювань генетично обумовлені.

Вони не лише мають тяжкий і хронічний перебіг, але й супроводжуються зниженням якості та скороченням тривалості життя пацієнтів. Такі люди зазвичай потребують дороговартісного, безперервного та пожиттєвого лікування.

Більшість орфанних захворювань діагностують у ранньому віці, у 35% випадків вони стають причиною смерті малюків до року, у 10% – дітей у віці до 5 років, у 12% – у віці від 5 до 15 років.

Спинна м'язова атрофія (хвороба Вердніга-Гофмана, хвороба Кугельберга-Веландера) – рідкісне нервово-м'язове захворювання, яке супроводжується втратою мотонейронів та прогресуючою атрофією м'язів, що призводить до ранньої смерті.

СМА – чи не найрозповсюдженіше серед рідкісних захворювання. Його вважають генетичним убивцею номер один для малюків до двох років. На це хворіє один новонароджений із шести-десяти тисяч. 

Читайте також: В Україні змінять підходи до лікування раку у дітей: Як перемагатимуть злоякісне новоутворення

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя