В Україні змінять підходи до лікування раку у дітей: Як перемагатимуть злоякісне новоутворення

Національна стратегія контролю онкологічних захворювань до 2030 року передбачає розвиток високоякісної, скординованої й доступної діагностики та лікування онкологічних захворювань у дітей на основі мультидисциплінарного підходу
 

В Україні змінять підходи до лікування р…
Фото: Рixabay

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, передає Depo.ua.

За його словами, в Україні щороку злоякісні новоутворення виявляють у близько тисячі дітей. Спеціалізовану допомогу їм надають у понад 30 закладах охорони здоров'я країни.

 

Для досягнення цієї мети у МОЗ запланували

1. Запровадження навчання з дитячої онкології та онкогематології педіатрів і сімейних лікарів – для підвищення рівня виявлення дитячого раку та покращення моніторингу результатів лікування.

2. Реорганізацію системи закладів медичної допомоги дітям зі слоякісними новоутвореннями – поступово діагностику та системне лікування злоякісних новоутворень у дітей зосередять в національних міжрегіональних дитячих онкологічних центрах найвищого рівня допомоги та експертизи (референс-центрах), які можуть забезпечити мультидисциплінарний підхід та оптимальні стандарти допомоги.

3. Імплементацію, відповідно до європейських стандартів, вимоги допуску до лікування злоякісних новоутворень у дітей лише тих закладів охорони здоров'я, які лікують щонайменше 30 випадків злоякісних новоутворень у дітей на рік – для надання дітям якісною та компетентної допомоги.

4. Стандартизацію медичної допомоги дітям зі злоякісними новоутвореннями на основі міжнародних клінічних настанов та клінічних протоколів. Із урахуванням сучасних можливостей країни та на засадах доказової медицини.

5. Об'єднання лікарських спеціальностей (дитячий лікар гематолог і дитячий лікар онколог) в єдину спеціальність – лікар гематолог-онколог дитячий. Розробка відповідної навчальної програми відбуватиметься відповідно до міжнародних стандартів.

Нагадаємо, раніше у МОЗ сказали, скільки українців хворіють нині на рак.

Крім того, українцям порадили, як безкоштовно перевірити себе на онкологію.

Читайте також: Нацстратегія контролю онкологічних захворювань: Як в Україні боротимуться з раком до 2030 року

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"