UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сонячний зонд NASA вперше облетів Венеру

Сонячний зонд NASA "Паркер" (Parker Solar Probe) 3 жовтня пролетів в 2,4 тисячі кілометрів від Венери

Як заявляють в агентстві, це допоможе скорегувати траєкторію польоту апарату і надасть йому гравітаційне прискорення, повідомляє Depo.ua з посиланням на Naked Science.

Це означає, що космічний апарат прямує до Сонця, до якого він повинен наблизитися 31 жовтня. Поблизу зірки він проведе 12 днів - до 11 листопада. "Паркер" збере цінні дані про структуру Сонця, його склад і активності.

Зонд, запущений 12 серпня, має здійснити ще багато аналогічних зближень. Всього заплановано 24 обльоту Сонця за сім років. Також апарат облетить Венеру ще шість разів - це допоможе звузити орбіту "Паркера", щоб він зміг згодом наближатися до зірки.

Фото: NASA

Останнє зближення з Сонцем заплановано на 2025 рік. Зонд повинен буде пролетіти всього в 6,16 мільйона кілометрів від поверхні зірки. Щоб зрозуміти, наскільки це близько, слід звернути увагу на нинішній рекорд - 27 мільйонів кілометрів. Саме на такій відстані від світила пролетіла німецько-американська місія "Геліос" у 1976-му. Уже цього місяця "Паркер" поб'є їхній рекорд.

Як стверджують представники NASA, отримані дані повинні істотно допомогти поліпшити розуміння Сонця і космічної погоди. Наприклад, сонячний зонд "Паркер" допоможе розгадати дві давні сонячні загадки: чому зовнішня атмосфера Сонця - сонячна корона - настільки гарячіша за його поверхню і як саме заряджені частинки, з яких складається сонячний вітер, розганяються до неймовірних швидкостей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme