UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Собор Пресвятої Богородиці: Що не можна робити в цей день

8 січня православний світ відзначає важливе свято - Собор Пресвятої Богородиці

Собор Пресвятої Богородиці: Що не можна…

Depo.ua розкаже про історію та традиції свята.

Собор Пресвятої Богородиці: Історія свята

Собор Пресвятої Богородиці: історія і традиції свята

Собором цей день називається тому, що на відміну від окремих свят на честь Пресвятої Богородиці (наприклад, Її Зачаття, Різдво, Благовіщення та ін.) В даний день відбувається загальне (соборне) святкування і інших осіб, близьких Пресвятій Діві Марії і Господу Ісусу Христу.

Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження, його встановлення належить до ранніх часів Християнської Церкви. Уже в 4 столітті Єпіфаній Кіпрський, а також святий Амвросій Медіоланський і блаженний Августин в своїх повчаннях на свято Різдва Христового з'єднували хвалу народженій Боголюдині з хвалою народила Його Діві. Офіційне вказівку на святкування Собору Пресвятої Богородиці наступного дня після Різдва Христового можна знайти в 79 правилі VI Вселенського Собору, що відбувся в 680-681 роках.

В святкування Собору згадується пам'ять святого Йосипа Обручника, царя Давида предка по плоті Господа Ісуса Христа і святого Якова, брата Господнього, сина від першого шлюбу святого Йосипа Обручника. Святий Яків супроводжував разом зі своїм батьком Йосипом Божу Матір і Богонемовля Ісуса при втечі в Єгипет.

Собор Пресвятої Богородиці: Традиції свята

Собор Пресвятої Богородиці: історія і традиції свята

Вважалося, що це свято для жіноцтва важливіше, ніж Різдво, оскільки пов'язане з Матір'ю Божою, передає "Обозреватель".

В народі вірили, якщо вагітна жінка чи її чоловік, навіть через крайню необхідність, працюватиме в цей день, то у неї народиться дитина з фізичними вадами — шестипала, безпала, або ж зі зрослими пальцями.

В цей день починали колядувати й жіночі ватаги. На Богородицю відвідують бабів, які приймали в них роди, пригощаючи вечерею, а також справляють обіди та панахиди по померлих (начебто вночі всі небіжчики сходяться до храму і їм правлять молитви священики, що також померли).

У деяких місцевостях на Галичині до сходу сонця запалювали на подвір'ї дідуха, перестрибували через вогонь і перегоняли домашніх тварин, оскільки вночі "мають гуляти відьми".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme