UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Слов'янський Новий рік: що не можна робити 14 вересня

Новоліття, або Слов'янський Новий рік, припадає на 14 вересня (1 вересня за старим стилем)

Слов'янський Новий рік: що не можна…

Ця дата в православному календарі також вважається першим днем нового церковного року - Початком індикта, передає Depo.ua.

Історія установлення Нового року

Це свято пов'язане з правителями Римської імперії. Для збору податків імператори встановили певний період в декілька років: індикт (лат. Indiction від лат. Indico - призначати ціну, оцінювати), в кінці якого оголошували і збирали подати за цей час з населення.

Залежно від врожаїв за ці роки і інших причин подати була різна. Імператор Октавіан Август для збору податі і початку нового індикта призначив певне число, день свого народження - 23 вересня, цього числа дотримувалися і наступні імператори, повідомляє kp.ua.

Індикт міг бути різним в залежності від волі імператора, від 5 до 15 років. У 314 році період індикта був регламентований - 15 років. Через кожні 15 років відбувався збір податків з населення. Близько 462 року початок індикта було перенесено на 1 вересня. З 1 вересня починався новий індикт. Роки в Індикт стали називати: перший рік індикта, другий рік індикта, і т. Д.

Потім етимологія змінилася і стали вживати вирази: перший індикт, другий індикт .... по відношенню до кожного року. У 537 році імператор Юстиніан I видав 47 новелу і ввів однаковість в літочисленні; згідно з документом новий рік повинен зазначатися в усіх офіційних документах імперії і починатися 1 вересня, до цього, як зазначено в новелі, кожне місто мало свою точку відліку для літочислення. Тобто цією новелою Юстиніан на державному рівні узаконив новий рік - 1 вересня в імперії.

Надалі етимологія слова "індикт" у греків зазнала зміна "індикт" став синонімом слова "рік" або "літо". "Новий індикт" це "нове літо" або "новоліття" на слов'янському, по-російськи "новий рік".

У Східній християнської церкви юстініановському новоліття - 1 вересня було прийнято в церковний календар, воно перетворилося в церковне свято. У цей день стали чинити молитви, в яких Церква просила у Бога благословення на наступив новий рік.

Після Хрещення Русі, з кінця X століття, це свято стало православним святом на Русі. Якщо річне цивільне літочислення на Русі (в літописах і в інших державних документах) велося, слідуючи римським календарем з 1 березня, то православний календар починався з 1 вересня, святковим богослужінням.

Новий рік на Русі: Традиції наших пращурів

На Русі цей день був великим святом з безліччю традицій і повір'їв. У зв'язку з настанням осені і нового року закінчувалися роботи у полі і починалися засідки, тобто робота в хатах при вогні.

До речі, напередодні ввечері гасили старий вогонь в будинку, а рано вранці запалювали "новий" з особливими вигуками. У цей день було прийнято обходити всі поля з особливими піснями і закличками, щоб в майбутньому році урожай був хорошим, а ще - перебиратися в нові будинки справляти новосілля.

Також до цього дня треба було закінчити всі торгові і господарські договори і угоди, сплатити данини, оброки і мита. Ще однією традицією свята були обряди "постригу" - посвячення в воїнство і селянство дітей, які досягли віку 3-4 років. І все це супроводжувалося піснями, гуляннями і бенкетами.

До речі, на думку астрономів, вдень святкування Нового року може бути абсолютно будь-яка дата, так як поняття "початок року" має дуже умовний характер. Адже всі крапки земної орбіти абсолютно рівноправні, і абсолютно байдуже, яку з них приймати за початок відліку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme