UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Що робити, якщо сусіди шумлять: У Мін'юсті дали рекомендації

У Міністерстві юстиції дали низку порад, що можна зробити, щоб вплинути на надто галасливих сусідів

Редактор стрічки новин
Що робити, якщо сусіди шумлять: У Мін'юс…
Фото: Pixabay

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства, передає Depo.ua.

У Мін'юсті нагадали, що з 10 години вечора і до 8 години ранку не можна голосно співати, кричати, слухати голосно музику, використовувати салют і феєрверки.

"Згідно зі статтею 24 закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", підприємства, організації, а також фізичні особи при проведенні будь-якого виду діяльності не повинні перевищувати рівень шуму, який встановлено санітарними нормами для таких приміщень і таких територій, як житлові будинки, прибудинкові території, установи освіти і культури, а також інші приміщення, в яких можуть перебувати люди як постійно, так і тимчасово.

Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то її вже не можна використовувати з 9 години вечора", - йдеться у повідомленні.

У відомстві також зазначили, що проведення ремонтів у вихідні і святкові дні заборонене. Однак можна спробувати домовитися з сусідами, і якщо вони погодяться, тоді ремонт у вихідні можна проводити.

Який рівень шуму передбачений санітарними нормами

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах становить: вдень – 50 децибел, вночі – 40 децибел. Для готелю або гуртожитку 55 – максимальний рівень шуму вдень ​​і 45 – вночі.

"Для прикладу, 35 децибел – це цокання настінного годинника, 45 децибел –  це шум розмови, 65 –  це шум гучної розмови", – зазначають у Мін'юсті.

Що робити, якщо сусіди порушують встановлені вимоги щодо шуму

  • В першу чергу потрібно звернутися до власника квартири і пояснити йому, що він перевищує рівень допустимого шуму.

  • Якщо той проігнорував прохання поводитись тихіше, можна викликати поліцію. Краще робити це після 10 години вечора, адже вдень вам можуть відмовити, посилаючись на те, що вдень шуміти можна. Коли приїде поліція, треба простежити, щоб був складений протокол.

  • Також можна звернутися з колективною заявою до дільничного інспектора, і йому можна надати і відеодоказ того, що сусіди шумлять.

  • Можна також звернутися до місцевого органу Держпродспоживслужби. Саме вони уповноважені розглядати такі питання і складати акти.

Для того ж, аби звернутися до суду, вам потрібно зібрати всі докази разом. Це довідки, акти, протоколи, свідки, аудіо- та відеофіксація. Також можна зробити екологічну експертизу. Однак вона платна і доречна тоді, коли шум постійний. Після того ви звернетеся в суд із позовною заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Зазначимо, згідно зі ст. 82 кодексу України про адміністративні порушення, за перевищення рівня шуму передбачено попередження або штраф у розмірі від 80 до 255 гривень.

Читайте також: Шлюб та розлучення з іноземцем в Україні: Юрист роз'яснив нюанси

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme