UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сезон у Криму побив антирекорд: Ексміністр курортів розповів, чому

Цього року Крим прийняв 700 000 туристів, що стало найгіршим показником за останні три роки, і цьому є ціла низка пояснень

Сезон у Криму побив антирекорд: Ексмініс…

Про це повідомив ексміністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Цього року за 8 місяців Крим прийняв 700 000 відпочиваючих, 600 000 з них – жителі РФ. Цей сезон став найгіршим за останні 3 роки. Міст не допоміг. Є низка очевидних причин", – написав Лієв.

Серед очевидних причин він називає такі:

1. Міст через Керченську протоку не виправдав тих сподівань, які на нього покладали кримчани. Більш того, його поява принесло і негативні наслідки. По-перше помітно скоротився потік тих, хто прибуває авіасполученням. Це можна пояснити не тільки тим, що з'явилася дорога, але і помітним зростанням цін на авіаквитки порівняно з минулим роком – на 8–10%, а порівняно з 2015–2016 роками на всі 20%. По-друге, росіян відлякує віддаленість Криму від більшості заможних регіонів РФ, тобто на автомобілі добиратися на півострів доведеться десятки годин і при цьому, слідуючи до Криму, потрібно проїхати повз Сочі, а там і дешевше, і безпечніше, і інфраструктура після Олімпіади чудова.

2. Значно зменшився туристичний потік з материкової України. Українців після анексії приїжджало до Криму близько 100 000 на рік (до окупації було 4+ мільйона), але зараз ця цифра стала ще меншою. До Криму їздять переважно ті, у кого на півострові залишилися рідні та близькі.

3. "Середній чек" на відпочинок в Криму продовжує зростати – це стосується практично всіх послуг без винятку. До слова, цей факт можна легко відстежити за динамікою вартості готельних номерів – ці дані є у відкритому доступі, на сайтах кримських готелів і санаторіїв. Порівняно з 2013-м ціни на відпочинок в кримських базах відпочинку вже у 2016 році збільшилися на 40%, а в 2019-му – вже на 70%–90%.

"Додам ще й те, що контингент відпочиваючих на кримському узбережжі продовжує змінюватися. До Криму відправляють бюджетників з віддалених регіонів Росії; відправляють людей, які без рознарядки на підприємствах, можливо, ніколи б не виїхали за межі своєї області; відправляють людей, які радіють халяви і не готові витратити жодного зайвого рубля на власний відпочинок. Як кажуть місцеві офіціанти та бармени, якщо раніше, вони заробляли на "чаї" більше, ніж адміністратори ресторанів, то зараз клієнти торгуються за кожні 5 рублів. Той самий знаменитий "Тагіл!" Замінив інтелігентну аудиторію кримських курортів", – пише Лієв.

Нагадаємо, у серпні в окупованому Росією Криму показали пустий Керченський міст, яким туристи з Росії не їздять на півострів у "високий" сезон, як планувалося.

Також у мережі показали свіжі фото пляжів Криму, де немає туристів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook