Росія видобуває в Криму токсичний пісок, що може вбити людей і природу (ІНФОГРАФІКА)

Росія продовжує видобувати токсичний пісок на тимчасово окупованій території Криму, що може призвести до екокатастрофи та загрожує життю та здоров'ю людей

Росія видобуває в Криму токсичний пісок,…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на МінТОТ.

Хвостосховища (спеціальні споруди для безпечного зберігання токсичних речових), призначались для збору отруйних відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату і діяли з 1968 р. по 1994 р, однак наразі, попри великі загрози для життя і здоров'я людей, використовуються окупаційною владою Російської Федерації.

За інформацією з відкритих джерел у хвостосховищах кількість миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 500 разів, сурми - у 3 рази, ванадію - у 3,5 рази, хрому - у 1420 разів.

Станом на кінець 2018 року видобуток токсичного піску на тимчасово окупованій території АР Крим продовжується. За даними дистанційного зондування землі, спостерігається значне розширення ділянок на яких окупаційна влада здійснює видобуток токсичного піску.

Ділянки видобутку піску можна умовно розділити на території "А" (Верхньо-Чурбашське хвостосховище) і "Б" (Нижньо-Чурбашським хвостосховищами). На території ділянки "А", площа видобутку збільшилася у 18 разів (з 0,4 га до 7,2 га). На супутникових знімках спостерігається видобувна техніка та вантажний транспорт.

На території ділянки "Б" площа видобутку збільшилася у 3,2 рази (з 5,8 га до 18,35 га). При цьому, загальна площа складів піску збільшилась вдвічі з 2,3 га до 4,5 га. На ділянці виявлено видобувну техніку, вантажний транспорт, а також 3 земснаряди. Видобуток на ділянці "Б" проводиться за допомогою спеціальної техніки під виглядом днопоглиблювальних робіт. Окупаційна влада намагається приховати факти видобутку токсичного піску, прикриваючись роботами по запобіганню підтоплення житлових будівель у населеному пункті Приозерне, що знаходиться поблизу Керчі.

За наявною інформацією роботи з видобутку токсичного піску проходять в безпосередній близькості до обвідного каналу, що з'єднує водойми поблизу Керчі з Чорним морем. При потраплянні небезпечних речовин в цей канал, виникає небезпека потрапляння тих же речовин у Чорне море та Керченську протоку.

Видобуток токсичного піску із хвостосховищ поблизу м. Керч є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію та загрожує життю та здоров'ю людей.

Продовження видобутку токсичного піску може призвести до катастрофічних наслідків екосистеми Кримського півострову.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme