UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Посівний календар на травень 2018: коли і що саджати

Календар садівника-городника допоможе обрати сприятливі дні для різних видів робот на дачі

Посівний календар на травень 2018: коли…

Depo.ua пропонує ознайомитися із видами робіт, які потрібно зробити на городі та у саду протягом травня.

У травні розпал робіт у відкритому грунті. Як можна раніше посадіть цибулю сівок, насіння гороху, щавлю, крес‑салату, ріпи, редьки, брукви, моркви, петрушки, кропу, редиски. Посів теплолюбних культур (огірок, квасоля, буряк, кабачки) ведуть в кінці місяця.

Травень – час висадки розсади на постійне місце, але під тимчасове плівкове укриття. Посадку раннього картоплі треба закінчити до 1-5 травня.

В плодовому та декоративному саду закінчуйте посадку молодих рослин, обрізку та щеплення (бажано до розпускання бруньок).

Посівний календар на травень 2018

РезуÐ

1 — відкриває весняний період фаза убування нічного світила. Сьогодні добре зайнятися обрізанням і оформленням дерев, старі гілки необхідно видалити і цим самим дати можливість прорости новим молодим гілочок. Місяць рекомендує зайнятися добривом грунту, а також позбавленням рослин від різноманітних шкідників. Не рекомендується висаджувати пагони дерев, а також картоплі. Зате всі інші посівні роботи бульбових культур вітаються.

2 — всі посівні роботи бажано перенести на інший час. Сьогодні можна займатися розпушуванням грунту, а також знищення шкідливих комах.

3 — продовжується негативна час. Справжній посівний календар на травень в Україні порекомендує дати можливість ґрунті відпочити. Єдине, що можна зараз зайнятися, це знищенням шкідників, а також прополкою гряд від бур'янів.

4 — ідеальний період для посіву редиски, картоплі і ріпи. Не рекомендовано пересаджувати квіткові культури. Можна зайнятися розпушуванням і удабриванием грунту.

5 — добре зайнятися оформленням крон дерев, для цього старі і зламані гілки необхідно обрізати. Вітається робота з чагарниками.

6 — триває час посіву редьки, брукви, ріпи і картоплі. При плануванні посівних робіт важливо звертати увагу на погодні умови. Під час підвищеної дождливости або, навпаки, посухи не слід займатися посівними роботами.

7 — всі посівні роботи, заплановані на сьогоднішній день, необхідно перенести на іншу дату. Справжній місячний календар на травень 2018 року порекомендує "не турбувати" грунт. В цей же момент добре зайнятися добривом грунту, обприскуванням чагарників, а також дерев спеціальними розчинами, спрямованими на пригнічення життєвої активності шкідливих комах.

8 — продовжується негативна для посівних робіт час. Сьогодні можна зайнятися прибиранням території саду, знищити непотрібний сміття, відремонтувати садовий інструмент. Якщо посіяний раніше урожай вже дає перші сходи, то можна зайнятися збором вітамінізованих рослин, наприклад, таких, як редиска, різна зелень, салат.

9 — активними роботами зараз краще не займатися, але цей же період часу можна присвятити посіву зелені, редиски, цибулинних культур.

РезуÐ

10 — прекрасна дата для внесення в грунт добрив і вітамінізованих складів.

11 — всі посівні роботи бажано перенести на інше число, добре займатися обробкою рослин від шкідливих комах.

12 — продовжується негативна для посівних час. Сьогоднішню дату можна присвятити прополювання грядок від бур'янів.

13 — добре зайнятися оформленням чагарників і плодоносних дерев — вітається обрізка гілок, усунення зламаних гілок, лікування кори.

14 — починаються сприятливі дні в місячний посівний календар на травень для посіву бульбових і цибулинних рослин.

15 — на небозводі починається фаза нового місяця. На цей момент планувати посівні роботи не рекомендується. Важливо відмовитися від збору врожаю.

16 — місяць "заходить" в стадію зростання. Дата сприятливо підходить для посіву кучерявих і бобових культур. Гарне число для усунення шкідливих комах.

17 — триває сприятливий час для посівних робіт. Можна зайнятися посівом суниці, винограду, а також квіткових рослин.

18 — дата добре підходить для посіву низькорослих культур (огірки), а ось рослини, які швидко "витягуються" в зростання, краще не "турбувати". Фаза місяця настрій на забезпечення росту рослин, тому низькі культури, висаджені сьогодні, будуть міцними і здоровими.

19 — справжній посадковий календар в Україні на травень 2018 року рекомендує зайнятися посівів таких культур, як баклажани, зелена стручкова квасоля, кабачки і патисони.

20 — народні знахарі в цей день починали готувати лікарські трави. Вважається, що рослини, зібрані в цей період, наповнені силою, здоров'ям і цілющими властивостями.

21 — посів рослин необхідно перенести на інший період травня. Сьогодні займаються прополкою гряд від бур'янів, поливом рослинних культур, а також знищенням шкідників.

22 — гарне число для активної роботи з багаторічними квітами, можна пересаджувати, поливати, підживлювати грунт

23 — як вказує посівний календар на травень в Україні, дата добре підходить посіву витких квіткових культур.

РезуÐ

24 — прекрасний час для роботи з кольорами. Добре займатися обрізанням квітів, видаленням старих листків. Можна займатися оформленням інтер'єру городу з допомогою облаштування квіткових орнаментів.

25 — триває гарний час, який потрібно присвятити роботі з квітковими культурами. У цей момент рекомендовано доглядати не тільки за городніми квітами, але і за кімнатними рослинами.

26 — чудовий час для посіву розсади капусти, томатів, солодкого перцю, гарбуза різних сортів. Розмноженням рослин корінням не рекомендовано.

27 — сприятливі фази місяця у місячному календарі городника на травень 2018 року в Україні ідеально підходять для посівних робіт практично всіх рослинних культур.

28 — добре займатися розпушуванням, поливом, мульчуванням, удабриванием грунту.

29 — на небозводі позначена фаза повного місяця. У цей момент всі активні посівні роботи робити не можна.

30 — знову на небозводі починається фаза убування. Зараз бажано не займатися посівними роботами, необхідно дати грунті повноцінний відпочинок.

31 — не можна займатися квітами. Можна висаджувати в грунт брукву, капусту, редьку.

За матеріалом: 2018.pp.ua

Посівний каÐ

Фото: zelenasadyba.com.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme