UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Медійного "психотерапевта" Спартака Субботу викрили на брехні про освіту та науковий ступінь: він відреагував на звинувачення

Спартак Суббота відреагував на розслідування психотерапевта Іллі Полудьонного, який стверджує, що Суббота міг брехати про факти зі своєї біографії

Журналіст відділу новин
Медійного "психотерапевта" Спартака Субб…
Спартак Суббота

Відповідне відео Суббота опублікував у своїх Instagram та Telegram, передає Depo.ua.

"Чув ці новини. Не було часу все дивитися. Що можу сказати? Це не перший гейт, з яким я стикаюся. Я це переживу... Я з усім можу змиритися, усе можу з’їсти, окрім образ у сторону своїх близьких людей та глядачів... Якщо людина просто заздрить або комусь щось не подобається, думаю, це її персональна проблема", — відреагував він.

Полудьонний у своєму розслідуванні каже, що з початку 2019 року Суббота виступав на конференціях, присвячених питанням політики, позиціював себе як політичного психолога, коментував процес виборів тощо. А з вересня 2019 року і до січня 2022-го він працював в Інституті когнітивного моделювання, який пов'язують із проросійською ОПЗЖ.

А втім, у січні 2022 року Спартак Суббота в інтерв'ю на YouTube-каналі "Розмова" казав, що він "повний ідіот у політиці". Так він відреагував на питання про те, що працював в Інституті когнітивного моделювання, який міг бути пов'язаний з ОПЗЖ. Також він сказав, що "не розбирався в таких процесах" і не мав доступу до інформації про гроші.

"Я не можу відповідати за роботу всієї структури Інституту, але так, я працював там на посаді наукового керівника, і так, мене можна справедливо називати політичним психологом. А тепер питання: мене звинувачують у підробці рейтингів, на яких більше розуміються політичні аналітики", — написав Суббота в Telegram.

Він додав, що політичний психолог займається психологічним аспектом роботи мас у політичній площині.

"Якщо людина думає, що підміна понять і наклеп можна так легко розповсюджувати, то я пропоную підготувати реальні аргументи й захистити їх у судовому процесі", — заявив Спартак, очевидно, маючи на увазі Полудьонного. 

Про освіту

Суббота стверджував, що навчався в Національному медичному університеті імені Богомольця. У медіа та на ресурсах із пошуку лікарів Субботу представляли як психіатра або медичного психолога.

За словами Полудьонного, Суббота не міг навчатися в університеті Богомольця, оскільки його не знайшли у списках абітурієнтів і немає підтверджень від людей, які навчалися у виші в той період. Також неможливо поєднати дві очні форми навчання на спеціальностях "лікувальна справа" або "медична психологія", оскільки медична освіта передбачає лише очну форму навчання.

"Я без проблем надавав клієнтам підтвердження своєї освіти у разі потреби. Щодо маніпуляцій з освітою цілком логічно звернутися із запитом до відповідних структур, а не скаржитися на те, що сайти не працюють і в публічному просторі нічого немає (воно й не дивно, оскільки на цю інформацію розповсюджується закон про захист персональних даних)", — відреагував Суббота. 

Когнітивно-поведінкова терапія

Спартак Суббота називає себе когнітивно-поведінковим і схема-терапевтом. Він справді навчався за програмою Українського інституту КПТ. Але для того, щоб називатися когнітивно-поведінковим терапевтом, потрібно пройти акредитацію. Також в Україні є Асоціація когнітивно-поведінкових терапевтів. Суббота не є ні акредитованим терапевтом, ні членом асоціації, йдеться у розслідуванні.

"Щодо членства в Українській асоціації когнітивно-поведінкових терапевтів. Я справді був її членом упродовж року, однак вирішив не продовжувати членство. Але я лишаюся членом багатьох європейських та американських асоціацій", — заявив Суббота. 

Зазначимо, що спочатку він опублікував пост, у якому прикріпив посилання, стверджуючи, що це його профілі на сайтах асоціацій. Згодом він видалив ці посилання.

"Щодо звинувачень у моїй неетичній поведінці: я раджу підготувати більш аргументовані звинувачення, які будуть визнані судом. Інакше це просто наклеп", — додав Спартак Суббота й підкреслив, що напише заяву про наклеп.

Хто такий Спартак Суббота?

Згідно з описом у соцмережах, Спартак Суббота є когнітивно-поведінковим і схема-терапевтом, директором Інституту доказової психотерапії та кандидатом психологічних наук (PhD).

Також Суббота є співведучим YouTube-шоу "Подкаст терапія". На канал з іменем Субботи, де виходить шоу, підписалися понад 531 тисяча користувачів. Відео з ним набирають 300-700 тисяч переглядів, а подеколи доходить і до мільйона.

Крім того, 2021 року українське видавництво "Віхола" видало книжку Субботи "Припини це. Як розпізнати насильство та протидіяти йому". Після виходу розслідування про нього у видавництві вже заявили, що звернулися до Субботи з проханням пояснити викладені у статті факти. Про подальші дії обіцяють повідомити згодом.

Про розслідування

Насамперед Ілля Полудьоний — психолог і гештальт-терапевт. Він був співведучим подкасту про психологію та ментальне здоров'я "Простими словами", а також співавтором низки книжок про психологію.

Полудьонний зібрав дані про те, що Спартак Суббота міг брехати про себе. Текстову версію матеріалу опублікували на сайті видання "Свідомі". Також на YouTube є п'ятисерійна версія розслідування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme