UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Китайський Новий рік: Що не можна робити

У Китаї Новий рік, рік Свині, прийде 5 лютого. Це буде 4717 рік, рік Жовтої Земляної Свині

Китайський Новий рік: Що не можна робити…

Depo.ua розкаже про традиції та ритуали цього свята.

Коли настане Новий рік за Східним календарем

Цьогорічне святкування розпочнеться 5 лютого і буде тривати аж до 20 лютого. Раніше святкування тривало цілий місяць, але в сучасному світі азіати мають 15 вихідних, коли і відбуваються усі святкування.

Де і як зустрічати китайський Новий рік

Новий рік за китайським стилем - це прекрасний привід не тільки порадувати близьких людей подарунками і приємними сюрпризами, а й зібратися всією родиною за святковою вечірньою трапезою.

У цей вечір краще бути виключно в колі найближчих людей. Китайці ототожнюють цей день з єднанням всіх родичів і возз'єднанням роду. Щоб рік був вдалим, потрібно дотримати зазначену традицію. Тоді жовта земляна Свиня протягом усього періоду свого правління буде оберігати від неприємностей, даруючи щасливі моменти.

Не забудьте в черговий раз сказати своїм родичам про те, що ви їх любите і цінуєте. Іншими словами, свято має проходити практично за класичним сценарієм традиційного Нового року, тільки в мініатюрі.

Китайський Новий рік: Що не можна робити

  • У Китаї не прийнято дарувати подарунки, загорнуті в папір або упаковані в коробку синього і білого кольорів. Ці кольори вважаються символом жалоби.

  • Також ніде при святкуванні Нового року не повинно бути присутнім число "4" - воно уособлює смерть.

  • Неприпустимо підносити презент адресату в присутність оточуючих. Цей процес дуже особистий і повинен відбуватися наодинці. При цьому подарунок передається не однієї, а двома руками.

  • Будь-який подарунок повинен бути у вигляді парних предметів. Наприклад, якщо даруєте фігурку символу року, їх повинно бути дві.

  • Під час святкового застілля не прийнято говорити про померлого рік. Всі думки і розмови повинні бути спрямовані на майбутнє.

  • Вибираючи вбрання для свята, ні в якому разі не можна поєднувати чорне з білим. Ні разом, ні окремо. Чорне - символ невдачі, а біле - колір трауру.

  • У перші три дні Китайського Нового року в будинку не можна робити прибирання. Добрі божества під час Нового року з'являються у всіх будинках, дарують щастя і удачу, які осідають у вигляді пилу.

  • Після настання Китайського Нового року не можна купувати взуття, щоб не накликати неприємності. Справа в тому, що слово "взуття" на китайському співзвучно з китайським "важкий".

  • У перший місяць після настання Китайського Нового року не можна стригтися, інакше невдачі лавиною обрушаться на дядю з маминого боку, повідомляє " КП в Україні ".

  • У перші дні святкування Нового року не можна користуватися ножами і іншими гострими предметами, щоб не відрізати своє щастя.

  • Мити голову в дні новорічних свят - значить змивати удачу.

  • Не можна вимовляти слово "чотири", так як на китайській мові воно має ще одне значення: "смерть".

  • Зустрічати Новий рік в ліжку теж не можна, інакше пролежиш так весь рік.

  • Сваритися, з'ясовувати стосунки, лаятися, кричати і вимовляти лайки. Інакше чекають на тебе невдачі до наступного року.

  • Позичати гроші. Треба обов'язково роздати всі гроші, які ти займав.

Китайський Новий рік: Ритуали на удачу

На святковому столі повинні бути мандарини і апельсини. Золотий, або помаранчевий колір цих плодів символізують щастя і багатство. А якщо вони будуть з листочками, то це означає тривалі відносини і народження дітей.

Обов'язково потрібно шуміти, запускати феєрверк, запалювати бенгальські вогні, підривати хлопавки. Шум і гамір відганяє нечисту силу, яка активізує свої сили перед новим роком.

Щоб рік був успішним, в будинку обов'язково повинні бути свіжі квіти.

Потрібно роздавати дітям червоні конверти з грошима. Таким чином батьки передають удачу і багатства наступному поколінню.

Подібне притягує подібне, тому китайці прикрашають свій будинок символами удачі, здоров'я та щастя.

Потрібно відкрити опівночі вікно або двері, щоб старий рік міг піти, а новий - увійти.

Всі прикраси в будинку повинні бути парними, щоб ти не залишався на самоті. Бажано робити все з червоного паперу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme