UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кількість відмов українцям у в’їзді в Польщу зросла на чверть

У 2019 році кількість відмов громадянам України у в’їзді в Польщу склала 58,5 тисяч – на 25% більше, ніж попереднього року (46,7 тисяч)
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на аналітичний центр "Європа без бар'єрів", який наводить статистичні дані Прикордонної служби Польщі та дані власних досліджень.

Абсолютна більшість відмов була видана на наземному кордоні. Подорожуючи літаком, імовірність отримати відмову значно менша, зазначають аналітики.

Головними причинами відмов є непідтверджена мета поїздки (34,9 тисяч) та брак коштів (12,8 тисяч).

"Темпи зростання відмов у в’їзді на польському кордоні значно вповільнилися порівняно з минулим роком, коли зростання було близьким до критичного показника в 50%, однак залишилися високими", – зазначила Ірина Сушко, виконавча директорка "Європи без бар'єрів".

За її словами, можна виділити три причини такої динаміки. По-перше, і це головне, після запровадження безвізового режиму триває "перенесення" відмов із консульств на кордон. У 2016 році 45 тисяч осіб отримали відмову ще на етапі візової аплікації.

По-друге, не всі належно готуються до поїздки, ігноруючи необхідність обґрунтувати мету та перебіг своєї поїздки.

По-треє, не завжди є досконалими і методи контролю прикордонних служб ЄС.

"Нам відомо, що деякі громадяни України отримали відмову через відсутність готівкових коштів, а банківську картку в якості доказу у них не прийняли", – розповіла Ірина Сушко.

Вона нагадала, що моніторинг міграційних показників, таких як відмови у в’їзді, є частиною механізму призупинення безвізових режимів, запровадженого ЄС. За словами Сушко, наразі немає підстав очікувати запуску цього механізму.

Нагадаємо, 1 лютого Європейський Союз офіційно оголосив про запровадження з 2 лютого нових правил видачі віз для громадян третіх країн для перебування на території країн ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme