Кількість політв’язнів на Росії перевищила 230 осіб

У США оприлюднили доповідь про зростання кількості політичних ув’язнених на Росії, яка склала 236 осіб, включаючи тих, які перебувають на території окупованого Криму
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

 

Зазначається, що жертвами переслідувань з боку російської влади стають опозиційні політики і громадські активісти, представники релігійних та національних меншин, ЛГБТ-активісти, а також громадяни України та проукраїнські активісти.

 

У документі міститься заклик ввести всеосяжні санкції проти відповідальних за політичні переслідування в Росії, щоб "Кремль не відчував безкарності" за свої дії.

 

Особливу увагу у доповіді приділено прийнятим з 2012 року репресивним законам, що вводять або посилюють кримінальну або адміністративне переслідування за порушення правил проведення масових акцій, "образу почуттів" віруючих, "пропаганду гомосексуалізму" неповнолітнім, публічні заклики до сепаратизму, заперечення ролі СРСР у Другій світовій війні. Згадуються і закони про "іноземних агентів" і "небажані організації".

 

Окремо у доповіді згадується український режисер Олег Сенцов.

 

У списку людей, переслідуваних у Росії з політичних мотивів – 54 людини. Ще 182 людини – в списку переслідуваних за релігійними мотивами, мова йде, зокрема, про членів заборонених в Росії організацій "Хізб-ут-Тахрір" і "Свідки Єгови".

 

Нагадаємо, 19 квітня відома російська правозахисниця Тетяна Щур повідомила про стан здоров'я та побутові деталі життя чотирьох українських політв'язнів у Росії: Станіслава Клиха, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна