UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Календар садівника на липень: Сприятливі дні для роботи на землі та у саду

Календар садівника-городника допоможе обрати сприятливі дні для різних видів робот на дачі

Календар садівника на липень: Сприятливі…

Depo.ua пропонує ознайомитися із видами робіт, які потрібно зробити на городі та у саду протягом липня.

Ключовим словом липня є полив. Це найважливіший пункт робіт садоводів у найспекотніший місяць року і водночас досить складний для любителів городу, адже триває постійна боротьба з бур‘янами та шкідниками, які саме в цей період можуть нанести непоправну шкоду плодам.

Календар садівника-городника на липень 2019 рік

Розпочнемо з днів, які в липні є найсприятливішими та "найспекотнішими"  для городніх справ. У цьому місяці їх 9, а саме: 1, 3, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 25. Ці дні є часом росту Місяця та його останньої чверті.  В цей час можна сміливо займатися поливом, мульчуванням ґрунту, другою посадкою зелені, огірків, перцю, томатів, капусти, квасолі, баклажанів, кабачків. Саме мульчування, до прикладу, томатних грядок у сильну спеку може знизити температуру поверхні ґрунту, а це в комбінації з легким поливом убезпечить рослини від стерилізації пилку.

У час зростання Місяця найкраще  висаджувати культури, у яких важлива сильна надземна частина рослини, а спадаючий Місяць є сприятливим для рослин з потужною кореневою системою. Цього року понаднормові дощі червня накоїли багато лиха та значно зменшили рівень урожайності, а також спричинили аномальний ріст трав. Саме тому, якщо ви заплануєте косіння трави на 4, 5, 6, 7 липня, то це значно уповільнить її ріст.

Несприятливі дні для роботи із землею: 2, 5, 14, 17–20, 22–24, 27–29, 31. 2 та 17 липня це час молодика та повного місяця, тому в ці дні варто землю не турбувати. Що ж робити любителям саду та городу у несприятливий час? Точно не садити та не пересаджувати рослини. Можна займатись збором ранніх сортів картоплі, фруктів, ягід, коренеплодів, лікарських та ефіроолійних культур, знищенням шкідників, мульчуванням, підживленням квітів, обприскуванням та обкурюванням рослин, стрижкою кущів та дерев.

Всі інші дні є нейтральними та дозволяють проводити щоденний базовий догляд за садом та городом. Не забувайте про варення, адже сезон ягід та солодких городньо-садових ласощів проходить дуже швидко.

Земля в цьому місяці дає нам насправді набагато більше, ніж плоди та урожай. Липень є часом цілющої роси та періодом заготовки лікувальних трав. Тому, якщо ви хочете бути здоровими, то не полінуйтесь вставати раніше шостої години ранку разом зі сходом сонця і "купатися" в росі. Росянисті трави забирають негативні енергетичні потоки, нормалізують кровообіг, покращують роботу серцево-судинної системи та створюють гармонійний психологічний фон.

Поряд із росою не слід забувати про цілющі трави. Найкраще їх збирати 1, 5–8, 9, 13, 14, 22–24, 27–31 липня. Пам‘ятайте, що основне правило збору трав – це щира молитва і ваша чиста душа, тільки тоді ви відчуєте трави і дозволите їм здійснювати їхній чудодійний вплив

За матеріалами СТБ

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme