UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Календар садівника на грудень: Сприятливі дня для роботи на землі та у саду

Календар садівника-городника допоможе обрати сприятливі дні для різних видів робот на дачі

Календар садівника на грудень: Сприятлив…

Depo.ua пропонує ознайомитися із видами робіт, які потрібно зробити на городі та у саду протягом грудня.

Не дивлячись на те, що грудень знаменує початок зими, це не значить, що роботи у городі та у саду припиняються.

Роботи на городі

Значну небезпеку для агрокультур і квітів протягом всієї зими представляють гризуни. З настанням стійких морозів миші, бурундуки, хом'яки та інші гризуни шукають їжу. Ідеальним меню для них є кора і коріння рослин. Щоб не допустити поїдання гризунами агрокультур місячний посівний календар на грудень порадить зробити надійні укриття. Стовбури плодових дерев і чагарників рекомендовано щільно укутують стеблами полину звичайного. Різкого і специфічного запаху трави гризуни не виносять, тому вони ніколи не стануть робити замах на агрокультури з таким "ароматним" захистом.

Аналогічним чином можна обробляти і грядки, куди висаджені озимі культури або цибулини гладіолусів і лілій. Важливо відзначити, що пучки полину є надійним захистом для рослин від палючих сонячних променів. Вкриті травою рослини не будуть піддаватися ризику отримати сонячні опіки, які несуть максимальне небезпеку для зростання і здоров'я агрокультур.

У зимовий час багато дачників займаються посівом розсади на підвіконнях. Відмінним добривом для розсади стане чайна заварка. Щоб приготувати живильну підгодівлю, необхідно збирати заварку випитого чаю, висушувати її на радіаторі опалення або в духовці, а потім під час посівних робіт змішувати заварку з насінням (рівні пропорції). Підгодовані рослини рано дадуть сходи, будуть швидко розвиватися і рости. А зелень, удобрена такою підгодівлею, буде більш соковитою, передає 2018.pp.ua.

Роботи в саду

З настанням грудня розпочинається сприятливі дні в місячному посівному календарі для обрізки гілок плодових дерев. Обрізку можна проводити включно по березень, поки агрокультури не почнуть випускати почки. Перевагою зимової обрізки гілок є те, що саме в цей момент, коли дерева "голі", видно всі дефекти і пошкодження гілок. Крім цього, обрізка гілок взимку допоможе деревам сформувати пишну крону з листя в середині весни.

Якщо зима за прогнозами синоптиків буде мало сніжної, то рослинам потрібно додатковий штучний обігрів. Це можна зробити за допомогою компосту або гною, шаром яких покривається гряда.

За газоном взимку потрібен особливий догляд. Не можна ходити по газону, якщо сніг ще не покрив землю. Якщо ігнорувати цю рекомендацію, то по весні на газоні з'являться бурі лисини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme