Із Німеччини в Україну привезли грамоту Петра I про призначення Київського митрополита

Сьогодні вночі до Києва прибула грамота 1708 року, видана Петром I митрополиту Йоасафу Кроковському про постановлення його на Київську митрополію

Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Тим часом, сьогодні вночі відбулась надзвичайна подія - з Німеччини до України прибула унікальна культурна цінність - історичний документ - Грамота Петра І. З моєю заступницею Тамарою Мазур особисто зустрів артефакт у Міжнародному аеропорту "Бориспіль". Артефакт, датований 1708 роком, був втрачений в час Другої Світової війни, а з кінця 50-х знаходився у бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгену (Федеральна земля Баден-Вюртемберг)", - написав міністр.

Нищук додав, що "це справді надзвичайно цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі".

"По поверненні документ доправили до Національного заповідника "Софія Київська", де дуже скоро ми представимо Грамоту до огляду", - розповів він.

Нищук також підкреслив, що за свідченнями істориків цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією, адже у ньому є застереження Петра І про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя.

Нагадаємо, Німеччина повернула Україні грамоту 14 березня. Державний секретар МЗС Німеччини Вальтер Лінднер передав її українському послу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна