UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Фіолетовий день: Що потрібно знати про епілепсію

26 березня під всьому світі проводиться "Фіолетовий день" (Purple Day)

Фіолетовий день: Що потрібно знати про е…

Це щорічний міжнародний захід, метою якого є підвищення обізнаності про таке захворювання, як епілепсія, передає Depo.ua.

Історія Фіолетового дня: Хто вирішив відзначати цей день

Одного разу дев'ятирічна дівчинка Кессіді Меган, яка страждає від епілепсії, вирішила показати іншим людям, що вона нічим не відрізняється від них. За свої дев'ять років дитина вже встиг відчути на собі певне нехтування з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля.

Щоб розвіяти міфи про хвороби, Кессіді в 2008 році і придумала "Фіолетовий день". У цей день, 26 березня, всі охочі можуть висловити підтримку людям, які живуть з діагнозом епілепсія.

Ініціативу дівчинки підтримала спочатку Асоціація епілепсії Нової Шотландії, а потім і інші організації світу. Уже в 2009 році до Фіолетовому дня приєдналися 100 тисяч студентів, близько 100 громадських об'єднань і понад 100 відомих політиків, а телевізійна вежа в Торонто на один вечір забарвилася в фіолетовий колір.

З тих пір в різних країнах світу 26 березня поширюється інформація про хвороби і про першу допомогу, яку можна надати страждають від неї людям. Крім того, проводяться аукціони, ярмарки, концерти і спортивні змагання, на яких збираються кошти для тих, кому не пощастило жити з цим діагнозом.

Таких людей в світі чимало.

Що таке епілепсія

Епілепсія вважається одним з найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. При ньому одна з ділянок кори головного мозку починає працювати занадто активно. Він пригнічує і підпорядковує інші нейрони. У підсумку всі клітини кори бувають охоплені синхронним збудженням. Виникає напад: судоми, втрата свідомості, падіння. Причиною виникнення такої гіперактивної ділянки може бути травма голови, інсульт, менінгіт і деякі захворювання.

За даними ВООЗ, на епілепсію страждає до 1% населення земної кулі, а це 50 млн. людей. Але тільки 25% з них отримують адекватне медикаментозне лікування. Але ж важливо знати, що сучасні ліки дозволяють в 70% випадків повністю звільнити людину від нападів. Такі препарати ефективні і малотоксичні, не впливають на психіку і настрій.

Епілепсія - одне з небагатьох хронічних захворювань, при якому досягнення стійкої ремісії можливо: люди вчаться, працюють, створюють сім'ї і народжують здорових дітей, тобто ведуть нормальне повноцінне життя.

Є відомості, що на епілепсію страждали багато відомих людей. У їхньому числі Юлій Цезар, Олександр Македонський, Нострадамус, Данте Аліг'єрі, Іван Грозний, Наполеон Бонапарт, Федір Достоєвський, Альфред Нобель, Вінсент ван Гог.

Стародавні греки і римляни називали епілепсію "божественним втручанням" і "Геркулесовою хворобою". А в одному з середньовічних керівництв за викликом духів говорилося, що при неправильній підготовці до обряду маг може випробувати епілептичний припадок.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme