Росії не сподобалася "англійська" розмова полоненого українського моряка з омбудсменом Європи

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович відвідала в російських застінках військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка, який розмовляв з нею англійською, що не сподобалося омбудсмену Росії

Про це повідомив керівник групи адвокатів українських моряків Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"У п'ятницю, 5 квітня, разом з колегою Володимир Музюкін відвідали в СІЗО "Лефортово" військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка. Денис почувається добре, намагається багато читати. Вивчає англійську мову. Напередодні нашої зустрічі у нього з'явилася можливість застосувати отримані теоретичні знання на практиці. За словами Дениса, в середу ввечері до нього в камеру прийшли співробітники ізолятора і перевели його разом з сусідом по камері в новий корпус СІЗО (це там де в камерах є в наявності гаряча вода). На наступний день прийшла делегація: Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович зі своїм помічником, а також Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова.  Денис Гриценко розмовляв з пані Міятович англійською мовою близько 10 хвилин", - написав Полозов.

За його словами, український моряк відповів на запитання Міятович щодо стану здоров'я та умов утримання. Повідомив, що слідство не надає йому, а також іншим військовополоненим побачень з близькими, а також телефонних переговорів. Крім того, Денис вказав на те, що робота цензорів, які перлюструють переписку, незадовільна, оскільки терміни передачі йому листів від рідних затягуються на 2-3 місяці.

"Попросив особливу увагу приділити стану здоров'я поранених військовополонених. За словами Дениса, його розмова англійською мовою з Комісаром Міятович не сподобався омбудсмену Тетяні Москалькової. Вона зажадала від перекладача перевести їй все, що Денис Гриценко сказав Дуні Міятович. За словами Дениса, Тетяна Москалькова і Дуня Міятович відвідали деяких інших військовополонених моряків", - додав Полозов.

Нагадаємо, 3 квітня військовополонені українські моряки, захоплені росіянами в Азовському морі, нагороджені державними нагородами - орденами Богдана Хмельницького III ступеня і "За мужність" III ступеня, а також медаллю "За військову службу Україні".

1 квітня на Росії полоненим українським морякам провели перші психіатричні експертизи.

Довідка25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme