Епіфаній розповів про статус Онуфрія після Об'єднавчого собору

Після Об'єднавчого собору митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні

Про це він в інтерв'ю на телеканалі "1+1" заявив новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній, передає Depo.ua.

"Вселенський патріарх адресував лист особисто митрополиту Онуфрію, в якому було чітко сказано про те, що після Об'єднавчого собору, обрання предстоятеля цієї об'єднаної церкви, митрополита Київського, він автоматично стає канонічним митрополитом Київським. Від того часу, відповідно не може існувати двох митрополитів Київських. Відповідно митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні", - зазначив він.

Митрополит додав, що парафії Московського патріархату "перебувають у лоні Російської православної церкви, маючи українську реєстрацію".

Нагадаємо, що патріарх Варфоломій написав листа до предстоятеля УПЦ МП про те, що Константинопольський патріархат прийняв рішення позбавити Онуфрія титулу митрополита Київського після проведення Об'єднавчого собору та обрання нового предстоятеля Української церкви.

Довідка: 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об'єднавчий собор Української православної церкви. На ньому духовенство обрало очільника Автокефальної православної церкви в Україні, який отримає Томос - ним став митрополит Епіфаній.

Двох ієрархів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Олександра і Симеона, які брали участь в Об'єднавчому соборі в Україні, російська церква поспішила визнати розкольниками і відлучила від церкви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна