UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Епіфаній пояснив, чому у світі зволікають з визнанням ПЦУ

Визнання Православної церкви України (ПЦУ) затягується через протидію Російської церкви

Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю ВВС News Україна, передає Depo.ua.

Епіфаній зазначив, що сподівався на швидке визнання з боку Елладської та Кіпрської церков, однак РПЦ заважає цьому. За його словами, Москва обробляє і залякує архієреїв інших помісних православних церкви.

"Проте я вірю, що ми пройдемо цей процес. Навіть заява Кіпрської церкви була неоднозначною... Вони критикують Москву та її дії, чітко вказуючи на те, що один з предстоятелів не має права виключати з диптихів іншого предстоятеля, це не є виявом християнського смирення", - зазначив Епіфаній.

Він також висловив сподівання, що протягом кількох місяців відбудеться визнання з боку кількох помісних церков.

"В березні має відбутися засідання архієрейського собору Елладської церкви, ми почуємо їх відповідь, і тоді будемо бачити, як нам діяти в майбутньому", - додав він.

Також митрополит Епіфаній вважає, що майбутнє ПЦУ не залежить від того, хто переможе на президентських виборах 2019.

"Тому що ми завжди спиралися на підтримку українського народу. Ось був (Віктор, - ред.) Янукович, і що? Церква спиралася на підтримку українського народу, і що президент міг змінити? Ви маєте на увазі, що прийде якийсь проросійський кандидат? Хоча це вже нереально в сучасних умовах", - сказав Епіфаній.

Він також прокоментував твердження, що світове православ'я коливається з визнанням ПЦУ в очікуванні, чим закінчаться президентські вибори в Україні.

"Цю думку нав'язує Москва. Але вони не розуміють, що процеси, які відбулися, не прив'язані виключно до тих подій, які зараз відбуваються в Україні і пов'язані з виборами. Незалежно від того, хто після виборів прийде до влади, українська церква є, була і буде", - додав Епіфаній.

Нагадаємо,  за словами Епіфанія, з УПЦ МП до ПЦУ переходять більше парафії, ніж священики, і частково це відбувається тому, що цих священиків фінансово мотивують залишатися в підлеглості РПЦ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme