UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

День святої Анни: Що не можна робити

22 грудня православні християни святкують день зачаття Пресвятої Богородиці

День святої Анни: Що не можна робити…

Depo.ua розкаже про традиції цього свята.

День святої Анни важливий для багатьох жінок, адже він пов'язаний з непорочним зачаттям праведною Анною дочки Марії - Матері Ісуса Христа.

Історія свята

За біблійними переказами, Анна була дружиною Іоакима і жили вони в Назареті. Подружжя прожило разом багато років: у них було все необхідне для життя, але не було дітей, через що вони обидва сумували.

У стародавні часи євреї вважали, що бездітність - це покарання за гріхи і ганьба. Іоаким і Анна допомагали бідним, проводили безліч релігійних ритуалів, щоб стати батьками: Анна молилася день і ніч, а Іоаким пішов у пустелю на 40 днів, де тримав пост, плакав і молився про диво.

Одного разу до Анни явився ангел, який приніс радісну звістку - її молитва почута, і вона стане матір'ю. Архангел Гавриїл сказав, що завдяки їх дочці Марії буде врятований увесь світ.

Традиції свята

День слід почати з молитви за дітей.

У народі цей день називають також "день народження сонця", адже він припадає на зимове сонцестояння і на найкоротший день у році. Існує така приказка: "У день Анни світловий день додається на гороб'ячий крок". За народними віруваннями, літо зустрічається з зимою двічі на рік: на Стрітення і в день святої Анни.

У День святої Анни влаштовувалися дівич-вечори, щоб дівчата могли узгодити, як святкувати різдвяні свята. Також дівчата виготовляли в цей день різдвяні прикрас з соломи, передає "Обозреватель".

За традицією, з цього дня починали активно готуватися до свят: господині прибирали будинку, білили хати і робили заготовки продуктів до Різдва.

Святій праведній Анні моляться бездітні сім'ї, просячи про дарування довгоочікуваного чада і вагітні жінки - про благополучні пологи і здоров'я матері і дитини.

Що категорично не можна робити в цей день

У день святої Ганни на Закарпатті дівчата й молодиці, в яких часто боліла голова, не пряли.

У цей день вагітні жінки відмовлялися від будь-якої роботи і нічого не робили.

Жінкам заборонялося прясти, в'язати і взагалі брати в руки голку або нитки. У деяких областях України взагалі вважалося, що в цей день варто утриматися від прання і прибирання.

Слід пам'ятати, що в цей день віруючі дотримуються Різдвяний піст, тому не можна їсти м'ясо і молочні продукти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme