UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

День подяки в США: Чому американці готують індичку і кому вони дякують

У четвертий четвер листопада в США відзначають державне свято – День подяки (Thanksgiving Day)

День подяки в США: Чому американці готую…

Depo.ua розповість про історію цього свята.

День подяки: Історія свята

День подяки вперше був відсвяткований у 1621 році англійськими колоністами, що жили в Плімутській колонії. Попередня зима була дуже важкою і голодною, нова зима також обіцяла колоністам мало хорошого. Тоді губернатор Вільям Бредфорд вирішив підняти дух своїх підлеглих і організував перший День подяки.

Свято спільно відзначили британські колоністи і їхні сусіди-індіанці, завдяки допомозі яких Плімутської колонії вижила в першу голодну зиму. Пуритани привнесли в це свято глибокий релігійний сенс - вони бачили в ньому спосіб подякувати Всевишньому за милості.

День подяки став національним святом після відповідного указу першого президента країни Джорджа Вашингтона в 1789 році.

У 1941 році Конгрес США проголосував за те, щоб День подяки відзначався в останній четвер листопада як загальнонаціональне свято.

З Днем подяки пов'язана низка традицій, які американці свято бережуть і дотримуються. Всі члени сім'ї обов'язково повинні сходити до церкви, а після служби зібратися за святковим столом.

Благодійність, індичка та паради: Головні "стовпи" Дня подяки у США

Напередодні Дня подяки розквітає благодійність: американці намагаються нагодувати і якось порадувати своїх ближніх, яким не пощастило в житті. Навіть на станціях метро встановлюються особливі столи, на які всі бажаючі можуть класти свої пожертвування, у тому числі продукти.

У газетах публікують оголошення приблизно такого змісту: "Якщо Ви пожертвуєте $1.90 - Ви зможете подарувати гарячий обід бездомному або бідному співвітчизнику. Пожертвувавши $19, Ви допоможете нагодувати 10 чоловік ... " і т.д.

У переддень свята благодійні організації роздають нужденним зібрані подарунки, а для бездомних організують обіди.

Другий за важливістю атрибут Дня подяки - індичка. На першому святі колоністи і індіанці засмажили і спільно з'їли чотирьох індичок, впольованих в найближчому лісі. З тих пір індичка і День подяки стали синонімами, птахівники відгодовують індичок спеціально до цього свята.

Головну страву свята - фаршировану індичку подають із журавлинним соусом, також прийнято їсти картопляне пюре. Крім того, подається гарбузовий пиріг. Стіл прикрашають американськими прапорами та гарбузами.

Але ще існує одна традиція в Білому Домі на честь Дня подяки - "помилування індички" напередодні свята. У Білому домі відзначають, що традиція відноситься ще до Авраама Лінкольна. У 1865 році репортер Білого дому писав, що син Лінкольна Тед попросив залишити індичку, яку планували приготувати на День подяки, в живих. Хлопчика послухали. Але це ще не було традицією, і індичку подавали на президентський стіл.

У 1963 році президент Джон Кеннеді помилував подаровану птицю. Традиція вкоренилася вже при Джорджі Буші-старшому в 1989 році. І з тих пір щорічно проводиться в Білому домі. Індичок для церемонії помилування поставляє Національна федерація виробників індички (National Turkey Federation). Для церемонії відбирають кількох птахів, чиї кандидатури потім виставляються на голосування на сайті Білого дому, їм також вибирають імена. Церемонія проходить в Рожевому саду Білого дому. У минулому році вдалося уникнути долі стати стравою на святковому столі індичка по імені Той (Малюк) і Тейтор (Tator, картоплина). Обидві індички вирушили на пенсію в штат Віргінія, де за ними доглядають ветеринари і студенти, повідомляє "112".

Третій атрибут свята - паради. У Нью-Йорку проходить парад, організований найбільшим універмагом Macy's. Це також один з атрибутів свята. Величезні надувні іграшки проносять від Центрального парку до входу в універмаг - навпроти Хералд-сквер. Надувні іграшки мають вигляд героїв мультфільмів, казок. Парад показують в прямій трансляції по телебаченню. Ця традиції бере свій початок від 1924 року.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme