UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

День бабака: Історія та традиції цього свята

День бабака (Groundhog Day) - традиційне народне свято в Канаді і США, що відзначається щорічно 2 лютого

День бабака: Історія та традиції цього с…

Depo.ua розкаже про значення цього свята.

Цього дня спостерігають за бабаком і вірять, що поведінка тварини визначить погоду на найближче майбутнє.

День бабака: Історія свята

Традиція будити маленьке звірятко на другий день останнього зимового місяця народилася ще у Стародавньому Римі. Там такий незвичайне свято називалося "Днем їжака". Пізніше традиція дісталася Західної Європи. Так, у Німеччині спостерігали за борсуком або ведмедем.

Вважається, що якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору — зима скоро мине, а якщо день сонячний, бабак бачить свою тінь і ховається назад у нору — буде ще шість тижнів зими, повідомляє "Обозреватель".

До США цю традицію привезли голландці. Але оскільки їжаки і борсуки в Північній Америці не живуть, як метеоролога використовували бабака.

Офіційний статус свята День бабака отримав у 1886 році, коли жителі маленького американського містечка Панксатоні дістали з нори бабака на ім'я Філ, якого згодом назвали "Великий Філ — провидець із провидців, мудрець із мудреців, пророк із пророків".

Невипадково свято відзначається саме 2 лютого, адже за старим стилем цього дня — Стрітення Господнє, день, коли зима зустрічається з весною.

День бабака в Україні

З давніх-давен українці стежили за поведінкою тварин у період настання весни. За народними спостереженнями, бабак прокидався від зимової сплячки на день Явдохи, 14 березня. Вийшовши з нори і тричі просвистівши, він знову перевертався на інший бік і спав до Благовіщення.

У нашій країні теж є свої улюбленці – провісники погоди. Це харківський Тимко і львівська Маруся. Українці люблять передбачення, а тому в День бабака не обмежуються лише прогнозом погоди. Наприклад, в минулі роки розбуджену тварину, що вилізла спросоння з нори, запитували про безвіз, коливаннях курсу долара, будівництво підприємств і на інші актуальні теми.

Багато людей чекають і сподіваються на якнайшвидшого потепління. Але з іншого боку, прихід аномально ранньої весни згодом може відгукнутися квітневим похолоданням і навіть снігом. А тому природу квапити не варто, і кожен сезон має розпочинатися вчасно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme