Чому замість аскєрів Іслямова "ватну" Херсонщину мають патрулювати місцеві укропи

У вихідні координатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов повідомив, що кримський батальйон "Аскер" патрулюватиме "ватні" райони Херсонщини

Валя Котик

За словами Іслямова "Херсонська область зараз піддається інформаційному бомбометанню з боку російської влади!"

"Новолексіївські жителі зараз на власній шкурі відчули, що російський світ (рос. - русский мир) до них дістався. Це сталося у формі терактів. Те, що починалося на Донбасі, Придністров'ї, дісталося тепер до Новоолексіївки. Проти нас йде агресор", – пояснив він.

З приводу "заватнення" Херсонщини Іслямов б'є на сполох ще з зими – напередодні Різдва, коли в містах Херсонської області почали з'являтися графіті "Путін, визволи Генічеськ від Іслямова", "Новоолексіївська, убий в собі укропа", а в Генічеську ледь не відбувся "руський марш" - і він закликав відповідні служби звернути увагу на цей регіон.

Після вибуху в Новоалексіївці Іслямов повернувся до цієї теми і оголосив про плани залучити до боротьби с сепаратистськими настроями "Аскєр" – громадське формування, що було створене для охорони безпеки в Генічеському, Каланчацькому та Чаплинському районах Херсонської області. Наразі "аскєри" (кримськотатарською – солдати) крім того, що спостерігають за виконанням постанови № 1035 "Про неможливість переміщення вантажів і товарів…" вже патрулюють райони Херсонщини, обстановку в яких українські активісти вважають недостатньо стабільною.

Звісно ж, заява Ленура Іслямова, як і більшість його доволі різких заяв, наробила у "ватних колах" чимало ґвалту. Але чи буде від патрулювання більше користі чи шкоди? Спробуємо відповісти на це питання.

Утворення громадського формування з грізно-таємничою назвою "Аскєр" та кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана було анонсовано ще торік. Перше формування позиціонували як батальйон з учасників блокади для охорони громадського порядку, друге – як національний батальйон, який займатиметься деокупацією Криму. В цілому, в Україні такі ініціативи були прийняті суспільством схвально, а в Криму – з істерикою.

"Аскєр" і кримськотатарський батальйон дуже гарно вкладалися в канву казок кісельов-ТБ про хижий "Правий сектор" на Перекопі , який чекає-не дочекається напитися російської крові. А хижі кримські татари для носіїв російського миру навіть страшніше ніж "бойовики" Яроша. Не дарма ж кримчан 20 років татарською різаниною лякали.

Звісно ж, створювався "Аскєр" зовсім не в інтересах проросійської пропаганди. Охороняти адміністративний кордон треба. Чутливо реагувати на підвищення "ватних" настроїв також обов'язково треба. В тому ж Криму вже у толерантність догралися!

От тільки…. Як жителі Херсонщини, яких аскерівці запідозрили у "ватництві", реагуватимуть на ці патрулювання. Чи не буде це сприйнято за провокацію?

Припустімо, іде з одного боку вулиці патруль "Аскєру" разом з правоохоронцями, а з іншого боку – такий собі хлопчина з колорадською чи триколорською стрічкою. І їжаку зрозуміло, що він носій вірусу русского мира і вельми доречно було б скрутити його, із залученням спецзасобів, у ватну паличку. Але це незаконно, тому що носіння одного з основних символів сепаратизму в Україні не є злочином.

Щоб попереджати теракти на кшталт вибуху в Новоалексіївці треба посилити пильність розвідці, а поліція та СБУ має прискіпливіше слідкувати за громадським порядком і частіше перевіряти документи в тих, хто викликає підозру.

Це робота аж ніяк не громадського формування. Крім того, громадське об'єднання "Аскєр", сформоване з учасників громадянської блокади Криму, а блокада мала подвійну репутацію. З одного боку, рішучістю активістів захоплювалися, з іншого – неодноразово повідомлялося про перевищення повноважень, коли до цивільних, які перетинали адмінкордон із Кримом, незаконно застосовували силу, відбирали в них алкоголь та харчі без пояснень. Чи доречно залучати до патрулювання вулиць людей з неоднозначною репутацією.

Тому може краще було б наразі організувати дружини з патріотично налаштованих місцевих жителів, знову ж таки, за участю поліції. Ну може тоді й за участю когось з аскєрів, в якості незалежних спостерігачів. Тоді до патрулів було б більше довіри і перевірки сприймалися б місцевим населенням більш спокійно.

А боротися з сепаратизмом на Херсонщині повинні не активісти, тут СБУ "шелестіти" має. Особливо активні адепти російського миру мають зникати – тишком-нишком і без героїчного спротиву. Їхня репутація має псуватися, а заходи – маргіналізуватися. Херсонські путіністи повинні виглядати не небезпечними і не зловісними, а жалюгідними, огидними і смішними, якими вони врешті і є.

Активна боротьба із ними, галас і привселюдні арешти цим істотам наразі тільки на руку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Життя