ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через судилище окупантів пройшли понад 350 кримчан-активістів (ІНФОГРАФІКА)

З квітня 2014 року по вересень 2018-го в анексованому Криму за участь мирних зібраннях до адміністративної відповідальності притягли 353 людини, до кримінальної - 12

Depo.Життя
1 жовтня 2018 05:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Кримську правозахисну групу".

Зокрема, у "справі 26 лютого" було винесено 8 вироків: 1 вирок - 8 років позбавлення волі в колонії суворого режиму для Ахтема Чийгоза, який після вироку був звільнений в результаті політичних переговорів, 7 вироків - позбавлення волі умовно.

У "справі 3 травня" винесено 4 вироки: 3 - позбавлення волі умовно, 1 - штраф 40000 рублів.

Крім того кримські "судді" затвердили 367 постанов про притягнення до адмінвідповідальності, з яких 334 постанови про штрафи на загальну суму 3 942 500 руб.

Також до учасників мирних зібрань застосовувалися адміністративні арешти (зафіксовано мінімум 22 таких постанов) і громадські роботи (11 постанов).

"Окупаційна влада значно посилила обмеження свободи мирних зібрань на території Кримського півострова, незаконно використовуючи для цього репресивне російське законодавство. Переслідуючи людей за участь у мирних зібраннях, російська влада порушує ст.10 і 11 Європейської конвенції з прав людини, які гарантують свободу вираження поглядів та мирних зібрань", - заявляють правозахисники.

Вони також назвали "суддів", які винесли найбільшу кількість рішень у кримінальних та адміністративних справах щодо активістів за участь мирних акціях: Катерина Тимошенко (громадянка України) - 28 рішень, Володимир Агін (громадянин РФ) - 33 рішення, Ірина Шевченко (громадянка України) - 22 постанови, Сергій Проскурня (громадянин України) - 21 постанову, Герман Атаманюк (громадянин України) - 16 постанов.

Найбільшу кількість вироків про адміністративний арешт винесла суддя Ірина Кагітіна (громадянка України, "Київський районний суд"). Судді Сергій Деменок і Лариса Лихачова винесли найбільше вироків у кримінальних справах, Віктор Зіньків став "суддею" - "рекордсменом" за рішенням щодо максимальноготерміну позбавлення волі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя