UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Більшість "суддів" в окупованому Криму є громадянами України, – правозахисники

Абсолютну більшість суддів, які виносять незаконні рішення в окупованому Криму від імені Росії, становлять громадяни України, що працювали раніше в українській судовій системі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Кримської правозахисної групи.

"Всього за період окупації в "суди" загальної юрисдикції та апеляційні "суди" Криму указами президента РФ призначено 463 особи. З них 312 – це громадяни України, переважна більшість із яких раніше були суддями в Криму до окупації або працювали в системі юстиції України", – йдеться у повідомленні.

Лише 94 особи із загального списку "суддів" є громадянами Росії, по іншим 57-ми правозахисникам поки що не вдалося визначити громадянство.

При цьому за роки окупації Криму відправлено у відставку або померло 129 "суддів", а семеро переведено у касаційні суди на території Росії.

Щодо громадянства звільнених і "переведених" із Криму у Росію "суддів", то з 129 не менше 106 – громадяни України, а 9 – громадяни РФ, по іншим 14 особам громадянство ще не визначено. Крім цього, з 9 російських суддів, які працювали в Криму, 2 призупинили свою діяльність у зв'язку зі смертю, значить, фактично, пішли у відставку тільки 7 росіян.

Кількість звільнених колишніх українських суддів у кілька разів перевищує кількість звільнених суддів з РФ.

"Це може говорити про прагнення окупаційної влади замінити місцевих (колишніх українських) "суддів" на громадян РФ", – вважають правозахисники.

Крім того, за даними КПГ, всі 7 російських "суддів", яких перевели з Криму в Росію, виносили незаконні вироки, після чого пішли на підвищення у касаційні суди в РФ.

"Серед переведених із Криму в РФ є Оксана Айкашева, Андрій Палій, Ольга Пластініна, Сергій Рубанов і Наталя Череватенко, які брали участь у політично мотивованим або переслідуванні за релігійними ознаками в Криму. Наприклад, Палій виніс вироки фігурантам "справи українських диверсантів" Євгену Панову і Костянтину Давиденко. Рубанов і Палій залишали в силі рішення про утримання під вартою українських моряків. Айкашева, Палій, Пластініна, Рубанов і Череватенко 43 рази залишали під вартою фігурантів "справи кримських мусульман", – констатує Кримська правозахисна група.

Нагадаємо, 19 листопада суд окупантів зобов’язав ПЦУ знести храм у Євпаторії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme