Чому Путін не хоче, щоб Кадиров прикривав його з вбивством Нємцова

У справі вбивства Бориса Нємцова з’явився загадковий свідок, який розбиває версію про «чеченський слід» й наносить черговий удар по так званим «фсбшникам» у їх підкилимній боротьбі з «кадирівцями»

Чому Путін не хоче, щоб Кадиров прикрива…

Схоже на те, що історія з розслідуванням вбивства Бориса Нємцова повністю зайшла в тупик. Поява в російському «Комерсанті» статті про нового свідка, який буцімто бачив вбивцю, може поставити хрест на основній версії розслідування. А заодно - не дати «фсбшникам» отримати необхідний для них козир над «кадирівцями» у вигляді признання своєї вини Зауром Дадаєвим.

Покази Євгена - раптового свідка, який йшов по Великою Москворецькому мосту за парою Нємцов-Дурицька, полягають у тому, що вбивця Нємцова - чоловік середнього зросту, худорлявої статури і з темним, можливо кучерявим, волоссям середньої - близько 4 см - довжини. Цей опис абсолютно не відповідає зовнішності Дадаєва, якого звинувачують у вбивстві - високого чоловіка спортивної статури.

Логічно, що ці нестиковки у свідченнях Заура Дадаєва, який визнав свою вину, і свідка Євгена адвокати планують використовувати як доказ його непричетності до вбивства. Захист вважає, що обвинувачений міг обмовити себе сам під тиском з боку силовиків. А оскільки всі інші підозрювані Анзор та Шагит Губашеви, Рамзат Бахаев та Тамерлан Эскерханов, що були затримані на початку березня, не визнають своєї вини, то захист Дадаєва небезпідставно вважає, що «чеченська» версія розвалилася.

Загалом, ця історія дуже схожа на минулі «розборки» між двома головними політично-силовими групами в Росії. Так, у серпні 2011 року в Москві на автобусній зупинці перехожі виявили сильно побитого людини. Ним виявився якийсь бізнесмен, викрадений бандою кавказців. Як пізніше встановило слідство, людини-звірячому катували доти, поки він не перестав подавати ознаки життя, потім жертву викинули на дорогу. ФСБ тоді спрацювало дуже швидко: були затримані п'ять чеченських міліціонерів. Однак з'явилася «мохната рука», і живодерів з СІЗО тоді швиденько звільнили. Водночас слідчому, який вів справу, навіть довелося звільнитися з органів. Виявилося, що усі затримані були столичним відділом охорони Кадирова. А спроба їх зачепити закінчилася фіаско з боку «Луб'янки».

Схоже, що схожа історія відбувається з розслідуванням по вбивству Нємцова. Занадто багато політики, занадто багато боротьби, яка, в разі чого може перерости в справжні бойові дії між «службістами» та «кадирівцями». Насправді, така війна мало кому цікава окрім власне сторін конфлікту. Так, для Путіна важливо, щоб між цими організаціями було збережено статус-кво. З іншого боку, йому бажано показати результат з розслідуванням вбивства Нємцова. З огляду на те, що «чеченська версія» не спрацювала, не виключено, що зараз буде запущено фарс з пошуком інших «вбивць»...

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme