В Німеччині пояснили, з чим пов'язаний гарний настрій в Кремлі, - Die Welt

Російські політики і економісти несподівано стали великими оптимістами, почавши говорити про швидке одужання економіки РФ. Хоча ще кілька місяців тому про це не могло бути й мови

Про це на сторінках Die Welt пише оглядач Едуард Штайнер, передає depo.ua.

Він пояснює, що хороший настрій російських чиновників і влади пов'язані з кількома нещодавніми подіями. Перш за все оптимізму додав Держсекретар США Джон Керрі, який зустрівся з президентом Володимиром Путіним в Сочі. "Держсекретар Джон Керрі встановив скасування санкцій за ціль. І хоча європейці, навпаки, обіцяють їх посилити, сам цей факт окриляє росіян. Вони хочуть нарешті почати пряму розмову зі своїм давнім суперником Америкою", - йдеться в статті.

Також хороший настрій в Кремлі пов'язаний з тим, що економічні втрати виявилися не такими великим, як очікувалося. І в Москві заговорили про хороші перспективи розвитку. "Спочатку деякі чиновники змагалися в тому, хто краще буде запевняти, що ніякої кризи немає. Але зараз збільшується кількість тих, хто каже, що найболючіший етап кризи вже минув. Кілька днів тому міністр фінансів РФ Антон Силуанов почав це змагання з оптимізму. Трохи пізніше "м'яч перехопив" і сам Путін, заявивши, що найгірше вже позаду. А ту кризу, яка була, кризою називати не варто", - йдеться в статті.

Разом з тим, економічний спад в Росії не був таким безболісним, як про це говорять в Кремлі. А російські бізнесмени досі намагаються виїхати за кордон і продати свої підприємства в Росії. Санкції досі перекривають доступ росіянам до міжнародних ринків капіталу. "Звісно, це не стосується приватного сектору. Але разом з ним, ті з бізнесменів, хто не потурбувався вчасно про рефінансування своїх боргів, тепер зіштовхнулися з тим, що на Заході жодна фінансова установа не готова брати на себе ризик неповернення кредитів", - йдеться в статті.

Також ціна на нафту досі досить низька, щоб забезпечити економічне зростання Росії. Автор зауважує, що загальна тенденція скорочення російської економіки почалася ще в 2012 році. А санкції і обвал цін на нафту лише підсилили її. Аби оптимізм Кремля справдився, потрібно провести серйозні економічні реформи. А російські підприємці марно цього чекають вже багато років.

В цей же час, колишній міністр фінансів РФ Олексій Кудрін вважає, що для Росії пік кризи ще попереду. На його думку, критична ситуація минула хіба що тільки в банківському секторі та масових банктроств там не буде. При цьому Кудрін закликає не забувати про потенційні ускладнюючі чинники. Це не перша скептична оцінка колишнім міністром фінансів російської федерації (2000 - 2011 рік) нинішнього стану економіки країни. Раніше він заявляв, що стагнація російської економіки продовжиться п'ять років.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme