У США готуються випробувати надпотужну рейкову гармату (ВІДЕО)

Науково-дослідне управління ВМС США (ONR) в середині 2016 року вперше проведе морські випробування рейкових гармат, розробкою яких займаються американська компанія General Atomics і британська BAE Systems

Гармата буде вести вогонь по морських цілях на дистанції близько 40-80 км, вона буде розміщена на борту високошвидкісного судна "Трентон" типу "Спеархед", передає depo.ua з посиланням на ZN.ua.  

В даному випробуванні будуть застосовуватися кінетичні кориговані снаряди HVP, наведення яких на ціль буде здійснюватися за допомогою GPS. Планується, що морські і наземні випробування перспективного електромагнітної гармати будуть проводитися в 2016-2017 роках. Коли саме нова гармата надійде на озброєння ВМС США, на даний момент ще невідомо.

Рейкова гармата являє собою знаряддя, яке використовує для розгону боєзарядів електромагнітну силу. У рейкотроне снаряд на першому етапі пострілу є єдиною частиною електричного кола, рухаючись між двома контактними рейками.

Раніше при випробуванні рейкових гармат застосовувалися звичайні металеві болванки, однак в останній серії випробувань їх замінили вже аеродинамічними кінетичними снарядами, які упаковані в електропровідні піддони. За підсумками програми розробки військові з США розраховують отримати гармату, яка здатна забезпечувати початкову швидкість польоту снаряда близько восьми чисел Маха (понад 9 000 км/год). Ураження цілей снарядами буде відбуватися за рахунок кінетичного вибуху - переходу кінетичної енергії в теплову при різкому гальмуванні. Дальність ведення вогню з рейкової гармати буде становити не менше 180 км.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme