Російські ракетоносці в Криму - кому час лякатися? (ІНФОГРАФІКА)

Міністерство оборони Росії найближчим часом перекине в Крим ескадрилью дальніх бомбардувальників Ту-22М3. Потім кількість літаків буде збільшена до полку.

Російські ракетоносці в Криму - кому час…

На думку російського відомства, це - а також анонсоване ще минулого року розміщення тактичних ракетних комплексів "Іскандер" - повинно стати достойною відповіддю на розміщення в Румунії бази системи ПРО США. Як саме Ту-22М3 зможуть протидіяти системі ПРО, у відомстві не уточнили.


Немолоді ракетоносці, які були своєрідним символом Холодної війни, зможуть, теоретично, тримати під контролем Босфор. За тої, звісно, умови, що по них не відпрацює ПВО Туреччини, яка, як не крути, є членом НАТО.

Проблема лиш в тому, що ймовірність появи супостата у цій вузькій протоці є мінімальною, оскільки будь-яка авіаносна група США може спокійно працювати навіть над європейською частиною Росії з акваторії Егейського моря.

Теоретично, Ту-22М3 можуть бути використані і для боротьби з системою ППО НАТО в Румунії та Болгарії, оскільки ця модифікація Ту-22 створювалася для підходу до цілі на невеликій висоті для маскування від радарів.

Проте невдалий досвід застосування Ту-22М3 у війні з Грузією, де грузинська ППО зуміла збити стратегічний бомбардувальник допотопним немодернізованим "Буком", свідчить про те, що протистояння з сучасними радарами і ракетами буде для радянського ветерана складною або й непосильною задачею.

Натомість найчастіше російські бомбардувальники цієї моделі використовуються останнім часом для "джигітування" біля повітряних кордонів інших країн. Зокрема, Ту-22М3 регулярно перехоплюють сили ППО скандинавських країн. Ймовірно, що нова кримська база дозволить російським ВПС зайнятись подібними психологічними атаками і на південному напрямку.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme