Обама вирішив залишити в Афганістані близько 10 тисяч американських військових

Президент США Барак Обама прийняв рішення уповільнити виведення військ з Афганістану, заявивши, що 9800 американських військових залишаться в країні до кінця року

Раніше планувалося скоротити їхню чисельність майже вдвічі. Обама оголосив про ці зміни у вівторок, після переговорів з президентом Афганістану Ашраф Гані, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Ще до прибуття в Вашингтон афганський президент чітко дав зрозуміти, що попросить адміністрацію США з більшою гнучкістю підійти до проблеми виведення військ з Афганістану.

Президент Обама пішов йому назустріч, оголосивши у вівторок, що чисельність американських військових не буде скорочена до 5500 чоловік, як це передбачалося раніше. У країні залишиться майже 10 тисяч військовослужбовців США для забезпечення безпеки Афганістану.

"Ми хочемо зробити все можливе, щоб допомогти афганським силам безпеки діяти ефективно, щоб нам не довелося повертатися, щоб не довелося реагувати на надзвичайні ситуації, оскільки теракти все ще відбуваються з території Афганістану", - підкреслив Обама.

Незважаючи на уповільнення процесу виведення військ, президент недвозначно дав зрозуміти, що до кінця 2016 всі американські військові залишать Афганістан, як це було заплановано. Залишиться лише охорона американського посольства США в Кабулі. Крім того, в 2014 році американські військові перестали брати участь у бойових діях. Відтепер вони займаються лише навчанням афганських військових і беруть участь в антитерористичних операціях.

У розпал найтривалішої війни, в якій брали участь США, в Афганістані знаходилося близько 130 тисяч американських і натовських військових. Обама хотів би, щоб до початку 2017 їх там залишилося менше тисячі.
Президент Афганістану Гані подякував американцям за принесені жертви. Він високо оцінив рішення Обами уповільнити процес виведення військ. Гані заявив, що у афганських військових тепер буде більше часу, щоб підготуватися до вирішення нових завдань після того, як через два роки з країни підуть усі американські військові.

Відповідаючи на питання про те, чи повинні американські військові жертвувати собою, допомагаючи Афганістану, президент Гані зазначив, що співробітництво в галузі безпеки має вирішальне значення в світі, в якому все взаємопов'язане. Він підкреслив, що Афганістан став на шлях демократичних перетворень, зберігаючи вірність своїм ісламським традиціям.

Кілька місяців потому після обрання на пост президента колишній чиновник Світового банку налагодив відносини з афганським суспільством і пообіцяв провести цілий ряд економічних реформ, а також реформу виборчої системи і системи державного управління.

Гані також доклав величезних зусиль до відновлення нормальних відносин між США та Афганістаном, які помітно погіршилися в минулому році, коли колишній президент Хамід Карзай відмовився підписати угоду про співпрацю в галузі безпеки.
Під час своєї першої зустрічі з Гані Барак Обама високо оцінив позитивні кроки, зроблені афганським керівництвом і президентом, а також успіхи, досягнуті в процесі національного примирення.

Президент Обама сказав, що США налаштовані на довгострокову співпрацю з Афганістаном, зазначивши, що присутність американських військових - це лише один з компонентів цієї співпраці.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme