На Росії будівельники житла для погорільців голодують через невиплату зарплат

У Хакасії більше двох тисяч будівельників, які зводили будинки для погорільців у селищі Шира досі не отримали гроші за роботу і будматеріали

Про це повідомляє depo.ua посиланням на "Радіо Свобода".

 У листопаді більшість з них, не дочекавшись виплат, роз'їхалися по домівках. Ще близько сотні робітників продовжують домагатися виплат мітингами і голодуванням, Проте влада республіки в допомозі відмовляють, заявляючи, що мільйони рублів, виділені президентом Росії на будівництво будинків в Хакасії замість згорілих, давно вже виплачені генеральному підряднику.

Мітинги у місцевої адміністрації, перекриття федеральної траси і голодування, будівельники використовують, як останній шанс звернути на себе уваги. Близько сотні робітників, не дивлячись на закінчення будівництва, не покидають майданчик. Генеральний підрядник компанії "Черногорск Отделстрой", який очолював будівництво в Шира, відмовляється розраховуватися з субпідрядними організаціями за зведені об'єкти, стверджуючи, що він вже це зробив. Однак, за словами самих будівельників, генпідрядник винен їм близько 80 мільйонів рублів.

"Останній раз керівника Ширінського будівництва Василя Смольнікова, - розповідає представник компанії" Сібстройформат "Наталія Добровольська, - ми бачили на початку листопада, тоді він привіз 240 тисяч рублів, щоб відправити додому близько двох тисяч будівельників, які з'їхалися до Хакасії з різних регіонів країни. Ті, хто давно хотів виїхати, але не було на що, відразу взяли гроші на дорогу і вирушили ні з чим, а інших примусово відправляли додому. Тому що ситуація в селищі загострилася до краю. У тому числі і відносини між будівельниками та погорільцями. У листопаді двоє будівельників з Кемеровської області, викрали авто, щоб дістатися  нею додому, убили місцевого таксиста".

У минулу суботу, 26 грудня, два десятки будівельників перекрили федеральну трасу в районі селища Шира. Після чого на зустріч з ними приїхала влада республіки, але домовитися з протестуючими не вдалося. Грошей влада не обіцяла, через що п'ятеро мітингувальників оголосили голодування. "Люди не виїдуть з республіки поки їм не видадуть гроші, - заявляє Добровольська. До чого може дійти справа не відомо".

На будівництві в Шира працювали будівельні фірми більш ніж з десятка регіонів, зокрема, з Кемерово, Новосибірська, Тиви, Москви, Дагестану і Чечні. "Повернутися додому ні з чим ми не можемо, - говорить учасник голодування Артем Маряшін з Барнаула, - ми привезли на майданчик мобільні бетонні заводи. Коли сталася біда, ми відгукнулися допомогти і працювати тут без грошей. А тепер нас "кинули". Ми не можемо повернутися додому, тому що нам потрібні великі гроші на транспортування техніки назад в Барнаул, до того ж у багатьох великий борг перед постачальниками будматеріалів. Та сім'ї чекають нас до Нового Року з зарплатами. Що ми їм скажемо?"

Керівники підрядних організацій щодня звертаються в міністерство будівництва Хакасії, проте чиновники розводять руками: "Це ринкові відносини, - кажуть у прес-службі відомства, - і вирішувати вони повинні ці питання між собою. Гроші за 352 будинки для погорільців, виділені державою, виплачені генпідряднику в повному обсязі. Шістсот мільйонів рублів поетапно були переведені на рахунок "Черногорск отделстроя". Єдину допомогу, яку влада пообіцяла мітингуючим будівельникам - це три мільйони рублів, що залишилися до виплати з федерального бюджету. Ці гроші влада запропонувала субпідрядникам самостійно розподілити між собою, що спровокувало скандал між будівельниками.

Чиновники Хакасії пропонують обдуреним будівельникам судитися з генпідрядником, однак цей варіант робітники не розглядають. По-перше, у багатьох з них немає договорів на надання будівельних послуг та актів виконаних робіт. А значить підтвердити заборгованість неможливо. До того ж судові процеси можуть затягнутися на довгі місяці, а жити весь цей час в Хакасії людям нема на що. Так що будівельники мають намір продовжувати голодування, а "якщо знадобиться йти і на інші акції протесту до повного погашення боргів".

Нагадаємо, з 12 квітня в Хакасії почалися масштабні лісові пожежі, внаслідок яких загинули 34 людини, постраждало більше 4,5 тис. жителів, згоріло більше 1 тис. будинків.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme