Москва намагається отримати гігантський шмат Арктики

Росія, як і очікувалося, подала в ООН заявку на розширення свого континентального шельфу в Арктиці

Кордон планується розширити за рахунок районів, які ймовірно є "природними компонентами материкової окраїни" РФ, повідомляє depo.ua з посиланням на Newsru.com.

Російська сторона планує розширити континентальний арктичний шельф за рахунок приєднання хребта Ломоносова та інших утворень, що мають континентальну природу. "Часткова переглянута Заявка Російської Федерації на встановлення зовнішнього кордону континентального шельфу в Північному Льодовитому океані виходить з наукового розуміння, що складові частини Комплексу Центрально-Арктичних підводних підняттів, а саме хребет Ломоносова, підняття Менделєєва - Альфа і Чукотське підняття і улоговина Підводників та Чукотська улоговина, мають континентальну природу своєї освіти ", - зазначає заявка, подана Росією в комісію ООН з кордонів континентального шельфу.

На вказану в документі багату ресурсами ділянку шельфу Росія претендує з 2001 року. Раніше заявка Москви була відхилена у зв'язку з браком інформації. На цей раз в заявці представлені геодезичні координати об'єктів і обчислені відстані.

Варто нагадати, що відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року морські держави мають право встановлювати виняткову економічну зону шириною 200 миль від берегової лінії. Якщо ж шельф перейде цей рубіж, то країна може розширити свій кордон до 350 миль. У цих межах держава отримує контроль над ресурсами, в тому числі і нафтогазовими.

У новому варіанті російської заявки вказується, що перераховані райони океанічного дна є природними компонентами материкової окраїни, до яких, згідно з пунктом 6 статті 76 Конвенції ООН з морського права, "не застосовується дистанційний ліміт 350 морських миль від вихідних ліній".

Якщо вчені доведуть, що перелічені в заявці хребти - продовження континентального шельфу Росії, у Москви з'явиться пріоритетне право на розробку цих ресурсів. Їх обсяг, за даними Мінприроди, може досягати 5 млрд тонн умовного палива.

Заявки про визначення зовнішньої межі свого континентального шельфу в Північному Льодовитому океані в грудні 2014 року в ООН подали Данія та її автономна територія Гренландія, які претендують на площу майже в 900 квадратних кілометрів в Арктиці. Крім того, арктичні сектора є США, Канади та Норвегії.

На дні Арктики, за оцінками США, перебуває близько 15% наявних в світі нафти, до 30% від природних газових родовищ і близько 20% зрідженого природного газу, і тому регіон привабливий для багатьох держав.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme