Хаббл виявив плеяду зірок-монстрів (ФОТО)

Астрономи з NASA виявили дев'ять зірок в 30 мільйон разів яскравіша за Сонце

 Вони знаходяться на відстані 170 тисяч світлових років від Землі у туманності Тарантула у Великін Магеллановій хмарі - галактиці-супутнику Чумацького шляху, повідомляє depo.ua з посиланням на журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Хаббл виявив плеяду зірок-монстрів (ФОТО) - фото 1

Знахідку яскравих зірок в сузір'ї R136 передав орбітальний телескоп Хаббл. Кожна зі знайдених зірок, в сто разів важча за Сонце. За підрахунками вчених, всі дев'ять знайдених зірок разом в 30 мільйонів разів яскравіші за Сонце.

Крім того, вони щомісяця викидають в космос кількість речовини, приблизно еквівалентну масі Землі, що призводить до швидкої втрати маси протягом їх недовгого життя.

У дослідників виникло питання, чому цей куточок космосу зібрав стільки гігантських космічних тіл.

Хаббл виявив плеяду зірок-монстрів (ФОТО) - фото 2

На думку професора Пола Кроутера з Шеффілдського університету, це сталося через те, що виникло сильне стиснення газу і пилу в тому час як Велика Магелланова Хмара обминало край Чумацького Шляху, передає rsute.ru.

Але одне вже можна сказати точно - ні одна з цих зірок-монстрів не залишиться в "живих" вже через кілька мільйонів років. Причина полягає в їх масі і яскравості: настільки яскраве горіння не може тривати довго, адже в такому випадки, матеріал витрачається за коротший час.

"Багато з зірок-гігантів утворюють пари, і коли вони вмирають, вони створюють чорні діри, які будуть зливатися. А коли відбувається такий процес, то виникають гравітаційні хвилі", - додає професор, - "З їхньою допомогою майбутні покоління вчених дізнаються багато нового про космос. Того, що сьогодні недоступно астрономам".

Крім того, вчені також виявили 25 зірок з масами понад 50 мас Сонця.

Хоча виявлені вченими зірки і величезні, на абсолютний рекорд жодна з них не претендує. Найбільшою зіркою в туманності Тарантул є вже відомий блакитний гіпергігант R136a1, маса якого, за оцінками вчених, сягає 250 мас Сонця. 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme