Горбачов визнав "сухий закон" у 80-х помилкою

Перший президент СРСР Михайло Горбачов визнав, що антиалкогольна кампанія, яка розпочалася в Радянському Союзі 30 років тому - 17 травня 1985, проводилася з помилками і прорахунками

"Так, не треба було торгівлю закривати і провокувати самогоноваріння. Треба було все робити поступово. Не сокирою по голові", - заявив Горбачов в інтерв'ю "Комсомольській правді".

"Так, були очевидні провали - бюджетні діри, черги. Але був і позитивний момент - зниження смертності, дітей стало більше народжуватися. Під час антиалкогольної кампанії померло на 1,6 млн осіб менше, ніж у попередні роки. Різко скоротилася кількість нещасних випадків на виробництві, на дорогах", - перерахував він позитивні підсумки антиалкогольної політики.

Горбачов розповів, що до того часу ЦК КПРС вже шість років займався плануванням антиалкогольних заходів. За його словами, генерального секретаря Політбюро ЦК КПРС Леоніда Брежнєва "примусили погодитися з цією ідеєю".

"Пам'ятаю, Громико (міністр закордонних справ СРСР) розповідав: "Їдемо з мисливського господарства "Завидово", я кажу: слухай, Леонід, щось треба робити. Жах же! Вся країна п'є. Брежнєв мовчить. Їдемо (за кермом сам Леонід Ілліч - він любив машини). І раптом генеральний каже: "Знаєш що, Андрій, наш російський народ не може без горілки". Але поступово і його підготували", - згадував Горбачов.

"Тут треба зрозуміти одне. Зрозумійте, в роки, що передують початку цієї кампанії, в народі був справжній загул. Люди ще Брежнєву писали гіркі листи: "Кругом пияцтво - діти не знають вічно п'яних батьків, що постійно пропадають десь, а батьки не пам'ятають дітей". Суцільні розлучення. Ступінь розгулу відчувалася всюди", - пояснив перший президент Радянського Союзу необхідність проведення антиалкогольної кампанії.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme