ФБР попередило авіакомпанії про можливі атаки хакерів

Федеральне бюро розслідувань США випустило офіційне попередження для авіакомпаній про загрозу з боку хакерів.

Документ був опублікований після твіту експерта з безпеки Кріса Робертса, який минулого тижня пожартував, що може зламати систему Wi-Fi літака United Airlines, перебуваючи на борту, повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

Експерти попереджають, що теоретично терорист може взяти під контроль електронну систему управління польотом, зламавши обладнання зі свого пасажирського місця.

Авіакомпанія United Airlines вже заборонила Робертсу літати її рейсами.
ФБР та Управління з безпеки на транспорті США заявили, що у них немає даних, що підтверджують, що навігаційна система літака може бути зламана через бортовий Wi-Fi, однак додали, що продовжують розслідування.


ФБР радить авіакомпаніям:
• Повідомляти про підозрілу активність на борту, наприклад, про пасажирів, що підключаються за допомогою кабелів до мережі IFE (системі розваг на борту)
• Повідомляти про ознаки підозрілої активності після польоту, наприклад, про пошкодження мережевих роз'ємів
• Повідомляти про записи в соцмережах з погрозами, пов'язаними з бездротовим інтернетом на борту, системами спостереження та управління рухом в повітрі
• Контролювати підключення до мережі на літаку, відстежуючи спроби злому
• У своєму твіті співзасновник фірми з інтернет-безпеки One World Labs Кріс

Після прибуття в аеропорт Сіракуз Робертс був допитаний ФБР, його комп'ютер та інші пристрої були вилучені.

Через кілька днів йому відмовили в посадці на рейс до Каліфорнії. Раніше він дав кілька інтерв'ю, розповідаючи про потенційні слабкі місця в електронних системах авіакомпаній, заявивши Сі-Ен-Ен, що він міг би приєднати cвой ноутбук до розташованого під пасажирським сидінням блоку мультимедійного комп'ютера, щоб побачити дані про двигуни літака, паливі та навігаційні системи.

Експерти з безпеки в останні роки попереджають, що авіакомпанії можуть стати жертвами хакерів. У багатьох літаках, у тому числі Boeing 787 Dreamliner і Airbus А350 і A380, пасажири і пілоти використовують одну і ту ж бездротову мережу.
"Небезпека в тому, що хакер, який сидить в задній частині літака або навіть хтось на землі може використовувати мережу Wi-Fi, щоб зламати авіоніку і потім дистанційно керувати літаком", - пояснив експерт з безпеки Брюс Шнайер в блозі після інциденту з Робертсом минулого тижня.

Хоча досі не з'являлося інформації про конкретні вразливості, які могли б використовувати хакери, напад залишається теоретично можливим, оскільки всі мережі в своїй основі небезпечні, говорить він.

Можливість користуватися Wi-Fi зараз доступна на рейсах багатьох авіакомпаній, більшість з яких останнім часом пом'якшують правила користування гаджетами на борту повітряного судна.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme