Друзі Путіна, що керують держпідприємствами Росії, тепер не зобов'язані розповідати ЗМІ про свої статки

Топ-менеджери підконтрольних державі компаній домоглися можливості не розкривати свої доходи перед громадськістю

Друзі Путіна, що керують держпідприємств…

Минулого тижня прем'єр Дмитро Медведєв підписав постанову, за якою змінюється порядок публікації даних топ-менеджерів компаній з державною участю. Документ переглядає список тих, хто зобов'язаний розкривати в ЗМІ інформацію про доходи: з нього виключаються топ-менеджери 23 підконтрольних державі ВАТ і члени їх сімей, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Відкрито публікувати дані тепер повинні лише керівники, їх заступники та головні бухгалтери "автономних некомерційних організацій, державних комерційних установ, державних бюджетних установ, фондів, державних компаній і державних корпорацій".

Вже в кінці тижня у ВАТ з державною участю було розіслано інформаційний лист від департаменту державної служби і кадрів уряду, в якому роз'яснюється новий порядок. За словами співрозмовника видання, знайомого з текстом листа, "обов'язок надання відомостей про доходи, витрати і зобов'язання майнового характеру в апарат уряду зберігається", але в ЗМІ розкривати їх зобов'язані тільки "керівники некомерційних організацій".

Прес-секретар прем'єра Наталія Тімакова пояснила, що "лист уточнює порядок надання декларацій": "Керівники комерційних організацій не є держслужбовцями, а працюють в бізнесі. Сама наявність держави як акціонера не міняє статус компанії як комерційної структури. При цьому топ-менеджмент держкомпаній зобов'язаний надавати дані в уряд, але вони є в тому числі і комерційною таємницею". НКО і бюджетні організації, додала Тімакова, "інша справа" - їхня діяльність фінансується з бюджету безпосередньо, тому керівництво повинне звітувати публічно.

Керівників держкомпаній зобов'язали надавати інформацію уряду, але не публічно, влітку 2013 року. У грудні з'явилася норма про розкриття даних в ЗМІ, уряд розіслав запити в держкомпанії, але відповіли далеко не все. Більшість топ-менеджерів різко заперечували проти цієї ідеї. Наприклад, глава ВАТ РЖД Володимир Якунін в середині січня називав необхідність розкрити доходи "неправомірним втручанням в особисте життя, в особисті обставини, в особисту інформацію", пригрозивши звільнитися, якщо уряд буде наполягати.

Причин зміни позиції уряду співрозмовники видання не знають: "Питання вирішувалося на самому верху, в тому числі прем'єром з керівниками ВАТ. Мабуть, це стало політичним рішенням". 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme