Чому Меркель може зловтішатися з дружби "голодранців" Путіна та Ципраса

Греція не зуміла вписатись у російську зовнішньополітичну доктрину "купівлі недорогих друзів" - і вчорашній візит прем'єра Алексіса Ципраса до Москви це продемонстрував всьому світу

Чому Меркель може зловтішатися з дружби…

Теза про те, що німці - зануди, які нічого не розуміють ні в слов'янській душі, ні в середземноморському темпераменті - цілковито неправдива. І вчорашні результати візиту грецького прем'єра до Москви - яскраве тому підтвердження. Бо поки євробюрократи обурювались зрадливістю Алексіса Ципраса і клеймили "штрейкбрехера", а російські коментатори заливались курськими солов'ями про "братання православних народів" Русі та Еллади, тільки євродепутат Ельмар Брок зумів зі стовідсотковою точністю передбачити результати вчорашнього візиту.

За день до якого Брок спокійно і розважливо заявив, що "Росія не має потенціалу для надання Греції фінансової допомоги, необхідної для підтримки високого рівня життя греків".

Що в перекладі з дипломатичної на людську означає - в Росії замало грошей, щоб оплатити грецькі борги і дати грошей на безбідне будівництво "соціалістичного майбутнього".   

Країна з більш ніж трьохсотмільярдним боргом, якій потрібно півмільярда "з сьогодні на завтра" - явно не підйомна ноша для російського бюджету в його сьогоднішньому вигляді. Хоча б тому, що при спробі "купити" Ципраса рефінансуванням на погашення боргів перед МВФ справа б явно не обмежилась. Країна, населення якої звикло до європейського рівня життя, а потім 36% громадян опинились біля межі бідності, 26% - без роботи і так далі, і яка при тому заявляє, що хоче відмовитись від заходів жорсткої економії - міна під будь-яким бюджетом.

Тому в Москві вчора все обмежилось туманними обіцянками грошей в неозначеному майбутньому в обмін на наявні в Греції активи (Руїни? Античні статуї? Острови в Середземному морі?), а також небаченими прибутками від транзиту газу через "Турецький потік". Єдине, що обурило грецького прем'єра - це слово "турецький" в назві. На той факт, що такого газогону, скоріше за все, не буде ніде, крім планів Кремля, Ципрас уваги наче й не звернув. Кредитів греки не отримали, ембарго на грецькі товари якщо й буде послаблене за результатами перемовин з Мєдвєдевим, то косметично. Ще в активі вчорашньої зустрічі - меморандум про проведення перехресних років Греції в Росії та Росії в Греції в 2016 році, заява з нагоди "70-річчя Перемоги" (з пунктом про недопущення фальсифікацій історії - хто б сумнівався) і туманний спільний план на найближчі два роки, який повинен збільшити спільний товарообіг - при тому без зняття санкцій і антисанкцій (!).

Не зважаючи на ці дрібні протиріччя, обидві сторони, схоже, залишились вдоволені зустріччю. В Москві змогли продемонструвати, що подолали міжнародну ізоляцію і зустрічаються з лідерами ЄС, а Ципрас зробив вигляд, що ефективно бореться з кризою, не прогинаючись під європейських бюрократів і закладаючи фундамент майбутнього благополуччя.

Єдиний, хто міг залишитись не до кінця втішеним братанням російського і грецького керівництва - це, як завжди, Берлін. Примарна надія повісити утримання "колиски західної цивілізації" на московських любителів давнини і "духовної Корсуні" втрачена безповоротно. Слід готуватись до виділення чергового траншу з кредитної програми ЄС. Переговори - 24 квітня. Сума - 7,2 мільярди євро.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme