"Газпром" заплатив мільярд доларів партнерам по закритому "Південному потоку"

"Газпром" заплатив європейським партнерам (Eni, EDF, Wintershall) $ 1 млрд за частки в South Stream Transport BV

Як йдеться у звіті "Газпрому", сума операцій з викупу чотирьох пакетів склала 56,12 млрд рублів (приблизно $ 1 млрд за курсом на грудень минулого року), передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

При цьому "Газпром" був не зобов'язаний викуповувати частки, адже партнери ділять ризики проекту.

Як пояснило агентству джерело, знайоме з ситуацією, "Газпром" критично зацікавлений у збереженні контракту South Stream Transport на укладання труби з італійською будівельною компанією Saipem - особливо в умовах санкцій ЄС щодо російської нафтогазової галузі. South Stream Transport B.V. (Зареєстрована в Амстердамі) отримала дозвіл Голландії на будівництво труби. Італійська влада дозволила Saipem будувати трубу в Чорному морі. Труби для будівництва морської труби вже виготовлені, доставлені і складовані у болгарській Варні.

Як свідчать дані систем контролю за місцем розташування морських суден, мобілізований для укладання "Південного потоку", трубоукладальний флот Saipem досі стоїть у порту Бургас. При цьому "Газпром" продовжує оплачувати час Saipem на сотні тисяч євро в день, чекаючи, коли можна буде почати будувати "Турецький потік".

Тим часом, "Газпром" досі не може отримати дозвіл Туреччини навіть на початок вишукувальних робіт. Анкара хоче пакетну угоду: дозвіл на роботи в обмін на знижку, додаткові обсяги і розширення "Блакитного потоку", повідомило джерело, близьке до проекту.

Для "Турецького потоку" вже створюється власна "оболонка" - ТОВ "Газпром Руська". Але South Stream Transport може бути використана в проекті. Адже, наприклад, "Газпром" продовжує вносити внески в статутний капітал South Stream Transport. Тільки цього року в березні "Газпром" погодив переведення South Stream 569 млн євро, на цьому тижні відбудеться узгодження ще одного траншу фінансування.

Нагадаємо, Росія через позицію Єврокомісії та Болгарії заморозила будівництво "Південного потоку". Морська частина газопроводу по дну Чорного моря потужністю 63 млрд кубометрів газу на рік повинна була пройти до Болгарії з подальшою прокладкою по території європейських країн з виходом до австрійського газового хабу в Баумгартені. На "Південний потік" передбачалося перенести близько двох третин поставок газу, який зараз транзитується по території України.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme