Врода людини несе небезпеку для її життя

Приваблива зовнішність – це корисний бонус у житті, але вона може стати несподіваною пасткою для людини, стверджують психологи

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.ua.

Соціальні психологи з Університету Північної Кароліни Ліза Слеттері Вокер і Тоня Фреверт зібрали результати досліджень, що проводилися упродовж десятиріч, і дійшли доволі несподіваних висновків щодо того, як краса та гарна фігура впливають на життя людини.

Краса завжди несе з собою ореол успіху. Коли ми бачимо вродливу людину, наша підсвідомість автоматично приписує їй і інші гарні властивості. "Це одна з багатьох статусних характеристик, яку ми вміємо ідентифікувати на самому початку відносин", - каже пані Вокер.

Психологи називають такий феномен "що красиве, те гарне", а в народі частіше застосовують термін "пузир". Тобто, людина живе в неіснуючому світі своєї краси, при цьому будучи некомпетентною та лінивою.

Наукові дослідження свідчать про те, що "пузир" і справді існує. Наприклад, в освіті. Так, Вокер та Фреверт знайшли масу наукових доказів тому, що як у школах, так і у вишах вчителі сприймають більш симпатичних студентів як більш талановитих і розумних, і це безпосередньо впливає на їх оцінки.

На робочому місці ваше обличчя може взагалі стати справжнім скарбом. За однакових інших показників вродливіші люди зароблять більше та піднімаються вище кар'єрними сходами, ніж їхні колеги зі звичайною зовнішністю.

Згідно досліджень, гарна людина за все життя може заробити на 230 000$ більше, ніж звичайна.

Але окрім вигоди, краса може приносити і негатив. Вродливі люди обох статей досить часто стикаються з ревнощами. Одне дослідження стверджує: якщо на співбесіді з працевлаштування людина однієї з вами статі вирішить, що ви привабливіші, ваші шанси отримати посаду можуть зменшитися.

Ще більше занепокоєння викликає той факт, що вродлива зовнішність може заважати отриманню медичної допомоги. Ми підсвідомо пов'язуємо привабливий вигляд із добрим здоров'ям, а тому хворобам вродливих людей часто не приділяють достатньо уваги. Серед пацієнтів, що страждають від болю, більш привабливі зазвичай отримують менше уваги лікарів.

У "пузирі" вроди також буває доволі самотньо. Дослідження 1975 року, наприклад, виявило, що люди мають тенденцію оминати привабливу жінку на тротуарі - очевидно, на знак пошани, але водночас це створює дистанцію.

Отже, яскрава зовнішність, хоч і може стати в пригоді, тим не менш не означає автоматичної перепустки у вічне щастя.
Фреверт та Вокер підкреслюють, що наші уявлення про красу і про її вплив цілком штучні і не мають біологічних підстав. "Ми маємо цілий арсенал культурних уявлень, що дозволяють визначати, хто є вродливим, але саме завдяки цим уявленням ми доволі упереджено пов'язуємо гарну зовнішність й з іншими позитивними якостями людини", - каже Вокер.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme