У США довели присутність російських військових в Україні за допомогою карт Google (ФОТО)

Вашингтонський аналітичний центр "Атлантична рада" оприлюднив доповідь, в якій, як стверджують автори, наводяться "незаперечні докази" участі російської армії в конфлікті на сході України, засновані на загальнодоступних даних, таких як картографічні сервіси Google

Робоча група "Атлантичної ради" взялася довести присутність російських військ в зоні бойових дій за допомогою даних з відкритих джерел, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

У документі вказується, що багато великих наступів озброєних прихильників самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" запускалися безпосередньо з російської території, на що вказують супутникові знімки, аналіз вирв від обстрілів і дані з відкритих джерел.

На російських територіях, прилеглих до кордону, в останні місяці виросла ціла мережа військових таборів, "видима кожному, у кого є доступ до Google Earth або Google Maps", пишуть експерти "Атлантичної ради".

До робочої групи входили кілька фахівців, у тому числі колишній посол США в Києві Джон Гербст.

Російська влада поки не коментували нову доповідь "Атлантичної ради" під назвою "прячущий на увазі: війна Путіна на Україну".

П'ять ключових пунктів доповіді:

Супутникові знімки підтверджують пересування російських військ і будівництво військових таборів уздовж українського кордону.

Російські тренувальні табори, розташовані уздовж українського кордону, є плацдармами у війні Росії на Україну.

Російські військовослужбовці отримують від командування накази приховувати ідентифікаційні ознаки на військовій техніці й знімати знаки відмінності, вступаючи в ряди терористів.

Різні озброєння і боєприпаси, вироблені в Росії і не використовувані в українській армії, опинилися в руках бойовиків.

У ході ключових наступів російські війська в Україні отримували підтримку з російської території.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme