Справжні солдати. Андрій Савчук: Мар`їнку не повинні віддати

Захищаючи Батьківщину, чимало українських бійців знаходять час, в тому числі й на те, щоб розповісти користувачам Інтернету, яким насправді є життя на війні

Справжні солдати. Андрій Савчук: Мар`їнк…

Depo.ua продовжує цикл публікацій про українських бійців, які ведуть сторінки в соцмережах.

Для Андрія Савчука із Маріуполя війна почалася, коли російські бойовики зайшли в Новоазовськ - він прийшов у військкомат і записався добровольцем. Воює командиром відділення 30ї бригади у секторі "С" (Луганська область), за сто кілометрів від Мар'янки. В зоні АТО з вересня.


Наразі у сторінки Андрія в "Фейсбуці" 4 630 друзів, фотографії з бліндажів, простих солдатських наїдків, відпочинку з побратимами.

ДВА РАЗА ПОСТРІЛЯЛИ - ОТ І ВСЕ НАВЧАННЯ
Андрій пішов на фронт добровольцем.
"довго думав про це і вирішив піти", - каже.
В військкоматі Маріуполя сказали, що призову нема, а про відповідний наказ президента нічого не чули. Андрій залишив свої контакти, надіслав анкети в "Айдар", "Донбас" і "Днепр", тиждень чекав, але ніхто з ним не зв'язався.
Гаряча лінія Міноборони з'явилася більш результативною і вже через три доби зателефонували з Бердянська і Андрій поїхав у навчальний центр "Десна"

"З 4 вересня служу. Учебка була цікава: показали як водити БМП-2,два рази з автомату стріляли и гранату кидали, а потім ще 15 діб вешталися "Десною" нікому не потрібні", - згадує він.

Мати проводжала Андрія із сльозами, а батько сказав, що пишається сином.


СКРИВАВ, ЩО В АТО, ЧЕРЕЗ НАСТРОЇ СУСІДІВ
До війни Андрій працював на "Азовсталі" охоронцем, але перед мобілізацією звільнився, щоб ніхто не дізнався, де він насправді

"За офіційною версією я був у відрядженні у Кривому Розі на "Криворожсталі" і це було заради батьків - вони боялися сказати, де я. розумієте, настрої у Маріупольців були зовсім не українські. Наприклад у моєму селищі Талаковка голова сам виводив людей зупиняти українську військову техніку, а прапори "ДНР" бовталися над сільрадою", - пояснює він.


ДОМА НІКОЛИ НЕ ГОТУВАВ, А ТУТ БОРЩА ЗВАРИВ
Андрій розповідає про свої спостереження про війну та побут.

"Ми йдемо в Європу, а думками ще у СРСР, і техніка з того ж часу - в мене є приціл нічного бачення 1971 року виробництва. Дякую дуже волонтерам, конкретно Юлії Смірновій за берці, спальники, бушлати, ліхтарики та інше - вона нам справді дуже допомогла. Тому що зимову форму нам у лютому дали і то тільки штани. Ну а літню мабуть у серпі треба чекати", - каже.

Чутки про те, що атошнікі часто пиячать на позиціях не спростовує, але у його підрозділу забавки інші, розповідає Андрій. У вільний час бійці готують позиції, ремонтують техніку, та й "сусіди" нудьгувати не дають. Нещодавно хлопці навіть організували футбольний матч із іншою ротою, зіграли в нічию.

"Їсти готуємо самі, по черзі або коли настрій є. Я наприклад вдома інколи готував, але борщ ніколи не варив. Тут зготував і хлопці схвалили", - розповідає він.

В АТО БРЕХНІ МЕНШЕ

Багато хто з бійців АТО зізнається, що під час відпустки в мирних містах їм ніяково: не знають, куди себе подіти, зляться на безтурботних чоловіків, які п'ють каву та купують модні лахи замість йти захищати державу.
Андрій каже, що негативу не відчував, але зрозумів, що у порівнянні з мирними містами на фронті менше брехні і злодійства.
"В зоні АТО такого нема. Я при переїзді забув телефон і мене знайшли й передали. Може й дрібниця, але приємно - апарат був новий та не з дешевих", - згадує він.

ПРО МАРЬИНКУ

Наразі підрозділ Андрія знаходиться десь за годину від Мар`їнки. Хлопців до боїв за місто ще не залучали, але знаходяться у підвищеній бойовій готовності. Вдалині, каже Андрій, частенько щось "гупає", підрозділ підіймається по тривозі, щоб перевірити підозрілу техніку, що з'являється на околицях.
"Бачили вантажівки в районі наших позицій. Це могли бути й міномети. На усяк випадок піднялись (по тривозі, ред). Ви ж бачите ситуацію - будут прощупувати, шукати слабкі місця", - розповів Андрій. - От зараз знову тривога, сидимо по окопах, чекаємо. Мар`їнку не повинні віддати.

 

 

 

Чим буде займатися після війни, боєць ще не вирішив, припускає, що й надалі залишиться в армії


Досьє depo.ua:
Вік: 36 років
Місце проживання до війни: Маріуполь
Сімейний стан: розлучений, дітей нема
Спеціалізація: командир відділення 30-ї механізованої мотострілкової бригади

 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme