Шоста хвиля мобілізації: Чого не варто купувати новобранцю (ІНФОГРАФІКА)

Досвідчений волонтер дала кілька порад новобранцям, як підготуватися до фронтового життя

Шоста хвиля мобілізації: Чого не варто к…

На фронті знадобиться не лише патріотизм, бажання, хороша фізична форма та бойова підготовка, але й екіпіровка та спорядження, яке держава поки що військовослужбовцям не надає. Тим, у кого є фінансові можливості повністю екіпіруватись у відповідності до останніх військових новинок - простіше, але більшості доводиться обирати, на що витратити обмежені ресурси. 

Що варто придбати в першу чергу, і яка мінімальна вартість необхідної екіпіровки можуть розповісти волонтери, що вже понад рік працюють у сфері забезпечення потреб бійців, та самі військовослужбовці, що вже пройшли учбові частини та поїхали в зону АТО.

Автор depo.ua пропонує кілька корисних порад, перелік необхідного спорядження та орієнтовні ціни на нього.

порада №1. Розлучіться з ілюзіями. Наприклад, про те, що Вам будуть платити 20 тис. грн, смачно годувати, забезпечать усім необхідним або дадуть безкоштовну путівку в санаторій. Усе це може здійснитися, але вірогідність доволі низька.

Не розраховуйте на державу - за деякими виключеннями, літні берці надходять у військові частини десь у вересні, а зимова форма - в квітні. Не варто повністю покладатися на волонтерів - вони можуть щось привезти, а можуть і не привезти, оскільки в них обмежені ресурси і багато заявок.

порада №2. Не звертайтесь до волонтерів заздалегідь з проханням щось для вас придбати - фраза "мені прийшла повістка з військомату, терміново потрібна тактична маска" на більшість волонтерів діють, як прапор СРСР на бика під час кориди.

Натомість не соромтеся звертатись за порадою, що саме з екіпіровку вибрати та де замовити - Вам неодмінно допоможуть і вибрати якісний товар, і придбати його за зниженою ціною. Більше того, якщо Ви продемонструєте такий підхід, у подальшому вам будуть допомагати з більшим бажанням.

порада №3. Пройдіть обстеження у лікарів. Навіть, якщо у Вас нічого не болить, це варто зробити. Армія, і тим більше війна - це стрес, високі навантаження, недосип та специфічне харчування. В таких умовах можуть почати турбувати не лише старі захворювання, а й ті органи, про існування яких ви навіть не підозрювали. Починати краще зі стоматолога - в армії стоматологічної допомоги Ви не отримаєте, а проблеми можуть виникнути.

ЧОГО НЕ ВАРТО КУПУВАТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

Перед від'їздом на навчання краще зібрати інформацію про виробників, ціни та моделі, але не обов'язково купувати сучасний бронежилет, шолом, "розгрузку" або розвантажувальну систему з підсумками та аптечку першої допомоги зразку НАТО (з кровоспинним, джгутом та ін.).

Бронежилет та шолом - досить дорога частина індивідуального  забезпечення. Їх мають видати по прибутті в частину або безпосередньо перед відправкою в АТО. Ціна бронежилету 4 класу захисту з боковими пластинами починається від 3700 грн, Plate carrier - від 4400 грн, Osprey з пластинами - від 9200 грн. Ціна шолома кевларового українського виробництва - від 3400 грн.

Укомплектована аптечка стандарту IFAK (аптечний підсумок з кріпленням для системи MOLLE, турнікет, кровоспинне, ножиці, декомпресійна голка, оклюзивна плівка, сильне знеболююче (Налбуфін), пластир, бинт або ІПП та ін.) коштує понад 1000 грн і на навчальному полігоні не потрібна.

Окрім того, правильно її використовувати можна тільки після проходження спеціальних тренінгів, які проводять волонтери-інструктори, які зазвичай і забезпечують військових такими аптечками.

Якщо ви не отримали аптечку від волонтерів, у разі направлення в АТО її вам можуть купити і передати рідні чи друзі, привезти інші волонтери,  передати бійці, що вже відслужили свій термін. Та й Мінооборони обіцяє забезпечити такими аптечками всіх військових, що беруть участь у бойових діях.

"Розгрузка" або РПС (ремінно-плечова система). Перед тим, як купувати "розгрузку" варто знати, які задачі потрібно буде виконувати - від цього залежить і комплектація. До того ж, спочатку краще визначитись, яка саме "розгрузка" буде зручнішою. Крім того до Вас може потрапити чохол для бронежилету з системою MOLLE і тоді потрібні будуть в першу чергу підсумки.

Рацію купувати категорично не раджу. Адже Ви не знаєте, які саме моделі використовуються в підрозділі, в якому Ви будете проходити службу.

ЩО ВАРТО КУПИТИ І ВЗЯТИ З СОБОЮ:

Проте без деяких речей на фронті буде скрутно. Збираючись на службу, подбайте, щоб у вас були:

1. Аптечка (звичайна похідна)

В аптечці мають бути ваші індивідуальні ліки та стандартний набір медикаментів. До її складу зазвичай входять: знезаражувальне (Хлоргексидін), пластир (багато), бинт, вата, знеболююче (анальгін, кетанов та ін.), жарознижувальне (ацетилсаліцилова кислота, парацетамол), протигрибкові засоби, проносне (сенадексін та ін.), вугілля активоване, ліки для шлунку, вітаміни, протиопіковий засіб (Пантенол), дитячий крем, дитяча присипка, засоби, що нормалізують тиск, заспокійливе (корвалтаб) та ін.

Аптечка зразку НАТО - це не предмет першої необхідності під час навчань. А от традиційні ліки Вам знадобляться - ви не будете бігти в медпункт, якщо після важкого дня у вас розболілася голова, або від незвичної їжі чи води ниє шлунок. Знайти в аптеку у вас теж не вийде, тому швидше за все на полігоні її просто не буде.

2. Взуття (берці)

Заздалегіть придбайте собі зручні берці по сезону. В армії вам можливо їх і видадуть, але, повторюся, вони можуть бути не по сезону, не вашого розміру та ще  й з дешевого шкірозамінника. В такому взутті вам може бути незручно, та і розвалитися воно може ще на полігоні.

Як би спокусливо не виглядали нові тактичні кросівки, вони не замінять берці і при активних військових тренуваннях у такому взутті вам загрожують травми голеностопу. Обов'язково візьміть з собою кросівки і гумові тапочки.

3. Форма

При обмежених ресурсах є 2 варіанти - придбати камуфляж нового українського зразку нашого виробництва з більш-менш нормальної тканини або бувшу у використанні форму країн НАТО. Останній варіант краще обрати, якщо на вас чекають інтенсивні тренування. Зазвичай під час бойової підготовки інструктори не наполягають на уставній формі, а один комплект уставної вам видадуть.

4. Телефон

Залежить від можливостей і звичок. Можна придбати самий простий варіант, краще 2-х сімковий, головне в якому ємність батареї, а основні функції - дзвінки та смс. Другий варіант, значно дорожчий, - це телефон, який дозволить користуватись інтернетом, GPS та ін. Він має бути протиударним. Модні в мирному житті смартфони, Iphone і т.п. не витримують навантажень армійського життя, тому їх краще залишити вдома.

Ще одна корисна річ, особливо для багатофункціональних телефонів та планшетів, - це універсальний мобільний зарядний пристрій, що дозволить підзарядити телефон у польових умовах.

5. Дорожній набір

Вам знадобиться зубна паста, зубна щітка, засоби для гоління, мило, рушник, засіб для прання, кружка, ложка, виделка.

6. Білизна

Шкарпетки від 5 пар (бійці, що вже пройшли підготовку та побували на війні, дуже рекомендують брати високі шкарпетки з антибактеріальним покриттям). На ноги йде дуже велике навантаження, їх варто берегти. Труси тієї моделі, до якої Ви звикли - 3-5 пар. Футболки - 3-5 шт, кольорів камуфляжу, олива, койот та ін. Термобілизна - на літо бажано мати хоча б 1 комплект для нічних чергувань.

7. Головні убори

Панама або кепка, балаклава тонка, шапка флісова. Найкраще зеленого або камуфляжного кольору.

8. Рюкзак транспортний

Одним із найкращих варіантів вважається бувший у використанні транспортний рюкзак країн НАТО.

Тим, кому пощастило, в армії зараз видають речовий мішок, під назвою транспортний рюкзак. Але ті, хто вже пройшов навчальні частини, радять відмовитись від нього взагалі, через низьку якість та непридатність для використання за призначенням.

9. Туристичний килимок та сідушка

В навчальній частині мають видати каремат разом зі спальним мішком, але не завадить мати власний. Сідушка - зручна річ як під час навчання, так і в бойових умовах, вона допомагає зберегти форму, а в холодну пору року і здоров'я. Враховуючи невисоку ціну, краще придбати ці речі самостійно.

10. Ніж - мультитул

Це мінімум того інструменту, який неодмінно буде використовуватись протягом всієї служби.

11. Рукавички тактичні

Бувають як повнопалі, так і безпальцеві; шкіряні, кевларові; оригінали відомих виробників, китайського виробництва та українського пошиття. Їх краще вибирати самостійно і міряти перед покупкою, для того, щоб обрати зручні.

12. Окуляри захисні або маска

Захищають очі від травм та пилу. У порівнянні з маскою окуляри - це більш універсальний варіант, який можна носити майже весь час. Маска краще захищає від пилу, але менш зручна.

Якщо у Вас неспецифічна військова спеціальність, на літній період найкраще обрати окуляри зі склом із незначним затемненням. Окуляри можна замовити у виробника чи перевіреного постачальника із наданням сертифікату, адже зараз на ринку дуже багато підробок, які продаються під маркою (і за ціною) оригінальних виробів. Більш дешеві копії та моделі китайського виробництва краще вибирати самостійно, щоб була можливість поміряти і оцінити зручність та якість.

13. Наколінники

Дуже потрібна річ майже для всіх військових спеціальностей. В тому числі під час навчань. Всі наколінники можна розділити на 3 види - м'які, з пластиковою чашею та з жорсткою вигнутою пластиковою чашею. Бувалі бійці найчастіше вибирають другий варіант, дещо рідше - перший. В сучасній українській формі передбачений карман для м'якої вставки під коліно, але по-перше так швидше псується форма, по-друге, не у всіх варіантах форми країн НАТО є даний карман.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme