Український розвідник, якого "поховали", півроку доводив, що живий

Український розвідник Євген, якого помилково записали у мертві, розповів про свої поневіряння, коли він домагався від уповноважених державних інстанцій визнати його живим

Український розвідник, якого "поховали",…

"Я не повинен "світитися", адже служу розвідником. І мені ще належить повертатися на схід України... Але дійшло до абсурду. Я ходив до Міністерства оборони і в банк, показував документи і чув у відповідь: "Не знаємо, як вам допомогти. Справа в тому, що офіційно ви ... мертві ". - "Але хто тоді зараз перед вами стоїть? - Чи не витримував я. - Привид? Ось він я, живий!" Обіцяли розібратися. А результату не було", - розповів розвідник в інтерв'ю газеті "Факти", передає depo.ua.

За словами Євгена, він "помер" ще 5 вересня 2014 року.

"Але до січня все було в порядку - я, як і раніше, служив в своїй частині, воював на Донбасі. У січні вирішив зняти гроші з банківської картки. Ввів пін-код і побачив на банкоматі напис: "Операції заблоковані". У банку сказали, що мені потрібно з'явитися у відділення "для ідентифікації особистості". У відділенні, куди я прийшов перед черговим від'їздом на схід, написав заяву з проханням пояснити, чому мою картку заблокували. Пред'явив паспорт, ідентифікаційний код і військовий квиток. І незабаром отримав відповідь: "Банк заблокував карту у зв'язку з тим, що прізвище її власника є в списку загиблих військовослужбовців, наданому Міністерством оборони України", - згадує Євген.

При цьому він продовжував служити у своїй військовій частині, але був у лікарні.

"Я був у лікарні, куди потрапив з пораненням після мінометного обстрілу. Це сталося 1 вересня - незабаром після того, як вперше потрапив на Донбас. Я не служив в армії, в університеті була військова кафедра", - сказав Євеген.

Понім він знов пішов на фрон, а повернувшись наприкінці березня з передової, поїхав в Міністерство оборони України.

"Взяв із собою паспорт, ідентифікаційний код і військовий квиток. Але ні до кого на прийом так і не потрапив. Мені сказали, що потрібен спеціальний пропуск, а щоб його дали, потрібно було подзвонити в департамент кадрової політики - мовляв, там вирішують такі питання. У департаменті кадрової політики мене вислухали, здивувалися і перенаправили в управління по роботі з особовим складом. Там здивувалися не менше, але ... теж не змогли допомогти. Відправили в управління персоналом, співробітники якого заявили, що такі питання не вирішують! Потім ще був департамент охорони здоров'я ... І так цілий день", - сказав Євген.

Його перенаправляли з одного відомства в інше і скрізь говорили, що питання "живих мерців" не вирішують.

"Єдине, чим мені змогли допомогти в Міністерстві оборони - в прес-центрі дали список загиблих бійців. Я знайшов себе на 25-й сторінці", - згадує Євген.

У частині, де він служить, запевняють, що мене в ці списки його не вносили. Тільки після того, як народний депутат Борис Філатов зрадив цю ситуацію розголосу, справа зрушила з мертвої точки.

"Після того, як про мене написали в соцмережах і розповіли по телевізору, мені подзвонили з Міністерства оборони. Вперше не я їм, а вони мені. Такий же дзвінок був і в мою частину. Потім в гарнізон приїхала міністерська комісія. Я в черговий раз розповів їм про свою проблему. Пообіцяли вирішити. А ще через кілька днів передзвонили з Генштабу і сказали, що помилка начебто вже виправлена. Мовляв, тепер треба чекати письмового підтвердження", - згадує Євген.

В Міноборони повідомили, що особистість цього бійця і місце його проживання встановлені. Питання нарахування і виплати йому заробітної плати за місяці служби, а також визнання його учасником бойових дій буде вирішуватися відповідно до законодавства України. А поки що Євген чекає на документ, яким офіційно йог буде визнано живим.

"Сподіваюся, в цьому не звинуватять невинних людей - офіцерів з моєї частини. Я не хочу нікого карати. Важливо інше: щоб такі ситуації не повторювалися і в Міністерстві оборони зробили висновки. Адже справа навіть не в помилці, а в тому, що майже півроку її ніхто не хотів виправляти", - додав розвідник.

За словами юристів, він міг би звернутися до нотаріуса з проханням посвідчити мою особистість, після чого подати позов до суду про визнання живим.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme