Росія оприлюднила фейкові супутникові знімки катастрофи малайзійського "Боїнга", - розслідування

У липні минулого року Міноборони Росії надало підроблені супутникові зображення, щоб звинуватити Україну в катастрофі малайзійського "Боїнга"

Про це йдеться у розслідуванні Bellingcat, передає depo.ua.

Як зазначається, що супутникових знімках, представлених Росією, зображено український БУК 14 і 17 липня, які насправді є старими фото з червня 2014 року.

Розбіжності в наданих Росією зображеннях видно в загальнодоступних фото на Google Earth, які Bellingcat опублікував у своїй доповіді-розслідуванні.

На перших трьох знімках, датованих 14 липня 2014 року показані пускові установки "Бук" в районі 8 км північно-західніше Луганська. На знімках також видно самохідну вогневу установку та дві пуско-заряджаючих машини.

В результаті перевірки рівня помилок експерти встановили, що хмару в крайній лівій частині першого знімка було додано під час його редагування для того, щоб приховати той факт, що фотографія була зроблена як мінімум за місяць до катастрофи - у проміжку між 1 і 18 червня 2014 року.

На місці хмари насправді повинна була знаходитися лісопосадка, яка до дати авіакатастрофи була вирубана.

 Bellingcat зазначає, що з високою ймовірністю можна стверджувати, що значна частина змісту кожного зображення піддалася цифровому редагуванню.

Крім того, було встановлено, що всі три супутникових знімки були зроблені до 17 липня 2014 року. "Ймовірність того, що Міноборони РФ випадково невірно датували опубліковані фотографії, можна виключити", - стверджують експерти.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme